Další sporty

Davidová se ve stíhačce nesložila a dojela v první desítce, muži selhali

Davidová se ve stíhačce nesložila a dojela v první desítce, muži selhali
Zdroj: Profimedia

Biatlonistka Markéta Davidová vybojovala ve stíhacím závodě Světového poháru v Oberhofu osmé místo. Na první střelbě sice dvakrát chybovala, pak se vybičovala k vynikajícímu výkonu a nakonec zapsala umístění v první desítce. Jislová si pohoršila na 35. příčku. Eva Puskarčíková přijela do cíle dvaapadesátá. Muži ve stíhačce neuspěli. Michal Krčmář sice vyrazil do závodu dobře a po čisté střelecké položce zadělal na dobrý výsledek, pak ale třikrát chyboval při druhé střelbě a propadl se. Nejlepším Čechem tak byl 39. Jakub Štvrtecký. Krčmář i Václavík dojeli ve čtvrté desítce.

Markéta Davidová vyrazila do stíhačky z 11. místa a po první střelbě si pohoršila, dvakrát totiž netrefila terč a musela absolvovat dvě trestná kola. Chybovala i Jessica Jislová, která minula jednou. Dva terče nezasáhla třetí česká zástupkyně Eva Puskarčíková.

Česká jednička Davidová se postupně začala díky dobrému běhu prokousávat na lepší pozice. Na druhé střelecké položce si navíc napravila reputaci a vyčistila všechny terče. Do bílé stopy se pak vrátila na 16. příčce a dál stoupala pořadím. Při třetí zastávce na střelnici znovu sestřelila všech pět terčů a do závěrečné části trati odjela v první desítce. 

Související obsah

​Zpočátku se jí dařilo i při závěrečné střelbě, když zasáhla první čtyři terče. Poslední ranou ale minula a musela na trestné kolo. Přesto nakonec vybojovala osmé místo. Jislová zapsala celkem čtyři chyby, při každé střelbě jednu, a obsadila 35. místo. Nejhůř dopadla dvaapadesátá Eva Puskarčíková.

Závod na deset kilometrů ovládla Marte Olsbu Röiselandová. Druhou příčku získala Hanna Öbergová a první trojici uzavřela Dzinara Alimbekavová.

Mezi muži odstartoval Michal Krčmář do stíhacího závodu ze 30. místa a postupně se začal propracovávat dopředu. Slušný běh doplnil o čistou střeleckou položku a po první střelbě se posunul na 24. příčku. O něco hůř dopadl na první ležce Jakub Štvrtecký, který jednou chyboval. Úvodní zastávka na střelnici se naopak vůbec nepovedla Adamu Václavíkovi. Ten minul tři terče a po třech trestných kolech se propadl hlouběji do závodního pole. 

Šance na dobrý výsledek si vzápětí odstřelil při druhé střelbě i Krčmář, jenž nezopakoval úspěch z první zastávky a zaznamenal tři chyby. Štvrtecký se opět netrefil jen jednou a vyjel z trestného kola na 43. příčce, Krčmář na 46. pozici. Václavík si střelbu zlepšil a po jednom zaváhání figuroval po druhé střelbě na 54. místě.

Související obsah

​Při první stojce dokonce zaznamenal čistou položku a posunul se do čtvrté desítky. V ní se po třetí střelbě nacházeli všichni tři čeští reprezentanti a v závěru závodu zabojovali o to, aby se dostali do bodované čtyřicítky závodníků. Při poslední zastávce na střelnici všichni tři čeští reprezentanti absolvovali po jedné chybě jedno trestné kolo. Jako první nakonec dorazil do cíle 39. Jakub Štvrtecký, na nebodovaných pozicích pak skončili Václavík i Krčmář. Prvně jmenovaný byl 44. a druhý dokonce 47.

Pro triumf si velkou část závodu jel Rus Loginov, při poslední střelbě ale fatálně selhal a po třech chybách dal šanci Francouzi Mailletovi, který ji využil a zvítězil. Druhý dojel Švéd Samuelsson a pomyslný bronz bral Tarjei Bø. 

Výsledky stíhacího závodu žen na Světovém poháru v Oberhofu:

1. Marte Olsbu Röiselandová (NOR) 33:18,8 (2)
2. Hanna Öbergová (SWE) +33,4 (2)
3. Dzinara Alimbekavová (BLR) +42,7 (2)
8. Markéta Davidová (CZE) +1:46,2 (3)
...
35. Jessica Jislová (CZE) +4:08,4 (4)
52. Eva Puskarčíková (CZE) +5:49,1 (4)

Výsledky stíhacího závodu mužů na Světovém poháru v Oberhofu:

1. Quentin Fillon Maillet (FRA) 36:48,3 (2)
2. Sebastian Samuelsson (SWE) +9,9 (1)
3. Tarjei Bø (NOR) +15,6 (3)
...
39. Jakub Štvrtecký (CZE) +3:30,0 (4)
44. Adam Václavík (CZE) +3:54,7 (5)
46. Michal Krčmář (CZE) +4:00,1 (5)
   

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události