Zapomněl si hodinky? Sudí na africkém šampionátu udělal ze závěru frašku

Zambijský rozhodčí Janny Sikazwe Zdroj: Twitter @ActuFoot_

Ke vskutku bizarní situaci došlo na Poháru afrických národů v utkání mezi Mali a Tuniskem. Ačkoliv se kopaly dvě penalty, dvakrát situaci přezkoumával VAR a došlo k pauze na pití, rozhodčí zápas definitivně ukončil v čase 89:43, a to si delší průběh utkání museli vynutit fanoušci, protože sudí Janny Sikazwe zápas původně odpískal už v 85. minutě.

Zápas mezi Tuniskem a Mali neměl jasného favorita. V utkání nakonec padla pouze jedna branka, když se ve 48. minutě trefil z penalty Koné, čímž rozhodl o výhře Mali. Širší fotbalovou veřejnost ale více zaujalo počínání hlavního rozhodčího Jannyho Sikazweho.

Zambijský sudí totiž v utkání nařídil dva pokutové kopy. Ten první Koné v 48. minutě proměnil a o půl hodiny později mohl z bílého puntíku srovnat Chazrí, ale bohužel pro Tunisko zaváhal.

Tunisané se v závěru utkání snažili o závěrečný nápor, který k překvapení všech utnul už v 85. minutě hlavní rozhodčí, který bez zřejmého důvodu ukončil utkání. Tuniští příznivci jej okamžitě začali vypískávat, protože se jim takové rozhodnutí vůbec nelíbilo. Sikazwe po poradě se svými kolegy na čarách rozhodl, že se v zápase bude pokračovat, ale ne o moc delší dobu, protože zápas znovu ukončil v čase 89:43.

​Rozhodcovský tým pak musela ze stadionu vyprovodit ochranka. Celá situace měla neobvyklou dohru i po zápase. Zástupci Konfederace afrického fotbalu byla přerušena tisková konference Mali s tím, že se dohrají zbývající tři minuty, reprezentace Tuniska na hřiště již nenastoupila a zbylí aktéři na ně čekali na trávníku marně.

K bizarním událostem na konci zápasů dochází i v Jižní Americe. Takto ve finále Poháru osvoboditelů simuloval jeden z hráčů.