MMA

Nové datum i soupeř: Dvořákův čtvrtý zápas v UFC se odkládá

Nové datum i soupeř: Dvořákův čtvrtý zápas v UFC se odkládá
David Dvořák - zápasník MMA | Zdroj: se svolením Davida Dvořáka

Vypadá to, že českého MMA zápasníka Davida Dvořáka čeká po už jednou odloženém zápase další změna. Podle nových informací se "Hrobníkovi" změnil soupeř i datum čtvrtého zápasu v UFC.

Dvořák (20-3), který je k 12. lednu 2022 na desáté příčce muší váhy žebříčku UFC, měl bojovat v únoru se Su Mudaerjim. Zápas byl původně domluvený na 4. prosince, pak odložen kvůli zranění soupeře na únor.

Podle oficiálně nepotvrzených informací ze zahraničí ale českého zápasníka čeká další změna. Dvořák se má utkat s Matheusem Nicolauem (17-2-1) z Brazílie 26. března na UFC galavečeru v Columbusu, který uzavře bitva polotěžké váhy mezi Blachowiczem a Rakičem. Informaci zveřejnil MMA novinář Nolan King na sociálních sítích.

 

Pokud se zpráva v následujících týdnech potvrdí, můžeme se těšit na pořádnou bitvu. Nicolau devět ze svých soupeřů ukončil před limitem a v UFC ze šesti zápasů prohrál jen jediný s Dustinem Ortizem. Naposledy porazil Tima Elliotta na body.

Papírově těžší soupeř pro Dvořáka znamená šanci výrazně se posunout v žebříčku muší váhy. Nicolau je osmý a Dvořák by se čtvrtou výhrou na kontě mohl posunout blízko k top pětce.

Dvořák naposledy porazil Juancamila Ronderose, který do zápasu naskočil na poslední chvíli. S náhradníkem udělal rychlý proces:

A kdy se představí další čeští zástupci? Český Uzbek Machmud Muradov by se měl vrátit do boje 26. února proti Mishovi Cirkunovi a u Jiřího Procházky stále čekáme na potvrzení titulové bitvy s Gloverem Teixeirou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události