Tenis

Djokovič je na startovce Australian Open, nad účastí ale stále visí otazník

Djokovič je na startovce Australian Open, nad účastí ale stále visí otazník
Zdroj: Profimedia

I přes rozporuplné dění posledních dnů se Novak Djokovič objevil v losu Australian Open. V prvním kole ho čeká srbský tenista Miomir Kecmanovič. Účast a šance na zisk desátého titulu na prvním grandslamu sezóny ale zůstává v ohrožení.

Los úvodních dvojic prvního grandslamu sezóny byl o hodinu a čtvrt odložen, pořadatelé čekali, zda vláda nezruší Djokovičovi víza. Nakonec se uskutečnil a srbskému tenistovi do prvního kola padl krajan Miomir Kecmanovič.

Stále však není jisté, zda Djokovič v Melbourne nastoupí. Ministr pro imigraci Alex Hawke stále nerozhodl, zda dvacetinásobnému grandslamovému vítězi znovu neodebere vízum, které neočkovaný Djoker obdržel na základě výjimky o prodělaném covidu-19.

Související obsah

Los přiřadil soupeřky také českým tenistkám. Barbora Krejčíková, která loni na turnaji došla do finále ve hře dvojic a ve smíšených dvojicích s Rajeevem Ramem turnaj dokonce vyhrála, se letos v prvním kole utká se 72. ženou žebříčku WTA Němkou Andreou Petkovičovou. Těžkou soupeřku dostala na úvod Kateřina Siniaková, která se utká se sedmou hráčkou světa Anett Kontaveitovou z Estonska.

Úvodní duely český tenistů/ek:
B. Krejčíková – A. Petkovičová (Německo)

K. Siniaková – A. Kontaveitová (Estonsko)

T. Martincová – L. Davisová (USA)

P. Kvitová – S. Cirsteaová (Rumunsko)

M. Vondroušová – P. Honová (Austrálie)

M. Bouzková čeká na přiřazení soupeřky z kvalifikace

J. Veselý - S. Kozlov (USA)

Na turnaji bude kvůli bezpečnostním restrikcím omezena kapacita stadionů na 50 %. Vstup je povolen pod podmínkou nošení roušky, kterou si mohou diváci sundat během jídla a pití.

Djokovič během kauzy přiznal, že se pohyboval na veřejnosti v době, kdy byl pozitivní:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události