Fury nařkl šampiona z dopingu. Zameť si před vlastním prahem, kontruje Kličko

Fury nařkl šampiona z dopingu. Zameť si před vlastním prahem, kontruje Kličko
Zdroj: profimedia.cz

Šprýmař a exhibicionista Tyson Fury nevynechá jedinou příležitost, jak si utahovat ze svých rivalů. Naposledy si vzal na mušku svého rivala Anthonyho Joshuu a vysmál se mu za ztrátu boxerských titulů. Nového šampiona Oleksandra Usyka přitom spojil s užíváním steroidů na podporu fyzické aktivity, v tom ale zasáhl bývalý král těžké váhy Vladimir Kličko, který Furymu nastavil zrcadlo.

Fury se do elity těžké váhy pustil osobitým stylem při tréninku na běžícím páse: "Nedokážu uvěřit, že po vší mojí tvrdé práci kvůli jejich získání AJ odevzdal tituly zpátky na Ukrajinu. Ty zbytečná nulo."

"Nechal jsi toho nasteroidovaného prcka, aby přišel ze střední váhy, utkal se s tebou a vzal ti tvoje pásy," pokračoval Tyson Fury ve své provokaci a připomněl, že on pásy pro Velkou Británii získá zpět.

Fury samozřejmě naráží na poslední zápas svého krajana Anthonyho Joshuy, který v září 2021 přišel o trůn těžké váhy a pásy WBA, IBF a WBO, když prohrál s neporaženým Oleksandrem Usykem z Ukrajiny. Ty samé tituly z velké čtyřky Fury sebral v roce 2016 dlouho vládnoucímu Vladimiru Kličkovi.

Zdroj: profimedia.cz

​Další provokace ze série Furyho vtípků se však chytil právě mladší z bratrů Kličkových. Vladimir bývalému soupeři připomněl, že by si měl zamést před vlastním prahem, než začne osočovat konkurenci z užívání zakázaných látek. "Nebylo to tak dlouho před naším bojem, kdy jsi PRÁVĚ ty byl pozitivně testován. Každý si to může najít, drž úroveň."

Připomeňte si listopad 2015, kdy padl Vladimir Kličko:

Fury a jeho bratranec byli v roce 2015 pozitivně testováni antidopingovou kontrolou, šestnáct měsíců před duelem s Vladimirem Kličkem. Zvýšené hladiny nandrolonu tehdy Fury obhájil konzumací masa z nekastrovaných divočáků. V roce 2017 pak obdržel dvouletou stopku se zpětnou platností.

Související obsah

"Ty máš ale kuráž ozvat se po tolika letech a otevřít si na mě tu tvojí velkou h**u," kontroval pak Fury na Kličkův příspěvek.

Kdy se špička těžké váhy vrátí do klece? Tým Tysona Furyho v současnosti domlouvá podmínky a datum povinné obhajoby pásu WBC s Dillionem Whytem. Anthony Joshua uplatnil smlouvou dané právo na odvetu a chystá se na druhý zápas o ztracené tituly s Oleksandrem Usykem. Zápas by měl proběhnout v dubnu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události