Box

Divocí kňouři jako důkaz? Fury si měl koupit alibi, farmáři nedal ani halíř!

Divocí kňouři jako důkaz? Fury si měl koupit alibi, farmáři nedal ani halíř!
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz

Fenomenální příběh Tysona Furyho o opětovném usednutí na trůn těžké váhy má nový zádrhel. Boxer měl údajně zaplatit za alibi, aby ospravedlnil dopingový nález z roku 2015. Jenže farmář Martin Carefoot žádné peníze nedostal, a tak se rozhodl vyjít s pravdou ven.

V roce 2015 se Tyson Fury (30-0-1) poprvé v kariéře chopil velkých boxerských titulů, když sesadil deset let vládnoucího Vladimíra Klička (64-5). Ve stejném roce byl Cikánský král a jeho bratranec pozitivně testováni na steroid nandrolon. Nález ospravedlnili konzumací špatných doplňků stravy a kontaminovaného masa z divokých, nekastrovaných divočáků. Pro jejich tvrzení existuje vědecký dukáz, který maso nekastrované zvěře spojuje s anabolickým steroidem.
 

V roce 2017 dostal boxer zmírněný dvouletý trest se zpětnou platností a po překonání mentálních problémů se vrátil zpět do ringu. Pět let od velkého vítězství se utkal v odvetném zápase s Deontayem Wilderem (42-1-1), kterého naprosto přejel a získal pás WBC.

Zdroj: Profimedia

Po obrovském comebacku se o slovo přihlásil Martin Carefoot. Farmář, který v roce 2015 měl Furyho a jeho bratrance zásobit masem, v britských médiích popřel, že by choval nekastrované divočáky. „Je mi zle z těch lží. Veřejnost musí znát pravdu. Nikdy jsem nechoval divoká prasata ani jsem je nikdy nezabíjel."

Furyho tým ho měl v roce 2016 oslovit, aby dosvědčil opak. Za lež měl dostal 740 000 korun. Avšak čtyři roky od uzavření dohody, farmář neviděl ani halíř.

Související obsah

Případ znovu prošetřuje Britská antidopingová agentura (UKAD). Pokud by se podvod potvrdil, boxer by mohl dostat zákaz až na osm let, což by znamenalo konec kariéry. A hlavně by přišel o znovu vydobyté tituly.

Zdroj: Nova Sport

Furyho promotér Frank Warren celou situaci považuje za absurdní a Carefoota označil za lháře. Případ hodlá nechat na UKAD a věří, že agentura dojde ke správnému závěru. Taktéž prozradil, že s farmářem v minulosti mluvil. Ten chtěl po něm peníze výměnou za mlčení.

Související obsah

Jestli se jedná o pravdivý příběh, či Carefoot hledá způsob, jak by si přilepšil, musí posoudit UKAD. Prozatímním faktem zůstává, že Tyson Fury je neporažený šampion WBC a v kariéře ho čekají ještě dva zápasy. Třetí duel s Deontayem Wilderem a následně zápas o všechno s Anthony Joshuou (23-1).

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události