Motorsport

Kandidát na cenu fair-play? Ekvádorec daroval Michkovi na Dakaru kolo

Čtvrteční etapa na Rallye Dakar byla pro motorkáře Martina Michka hodně divoká. Během závodu totiž havaroval a už se smiřoval s tím, že celý letošní ročník pro něj skončil. Pak ho ale šokoval Ekvádorec Juan Puga, který se za českým jezdcem vrátil a nabídl mu vlastní kolo. "Je to frajer a chci se s ním ještě více seznámit," zářil Michek po závodě nadšením.

Předposlední etapa Dakarské rallye byla pro závodníky zatím nejtěžší. Na vlastní kůži to poznal i motorkář Martin Michek, který se chytil do jedné z pastí. "Jelo se rychle po takových plantážových dunách. Vracel jsem se pro waypoint, rozjel to naplno a myslel, že na trati žádná překážka nebude. Jenže jsem se mýlil, pode mnou se najednou otevřel vyfoukaný kaňon," popisoval kritický moment Michek. 

Michkova snaha vylepšit dosavadní umístění tak přišla vniveč. Naopak pro něj mohl závod skončit. "Letěl jsem a obrovsky to se mnou plesklo. Motorka mě nevysadila, což je neuvěřitelné. Možná také z toho důvodu, protože jsem během letu měl dostatek času přemýšlet, co udělám a jak dopadnu. Nebyl to malý let. Rozbil jsem přední kolo na kaši. Organizátoři mě pak v CP zastavili a říkali, že je to moc nebezpečné. Musel jsem zastavit," popisuje český závodník, který už přemýšlel o tom, že ze závodu odstoupí. Stačilo jen zmáčknout červené tlačítko. Jenže pak aw vrátil poslední jezdec Juan Puga.

Související obsah

"Vrátil se, protože mu začala blbnout motorka. Tvrdil, že nechce pokračovat v závodě a nabídl mi přendání předního kola. Neskutečný frajer, neuvěřitelné. Poslední jezdec v pořadí a on se vrátí a nabídne mi pomoc. Přehodili jsme to, objal jsem ho a on jen říkal, ať už pádím pryč," popisuje Michek.

Michek měl v plánu se posunout k první patnáctce, ale kvůli karambolu spadl na 37. místo. Nyní má za cíl hlavně dojet do cíle. "Dakar mi letos dává velké rány, ale tohle byl úžasný moment. Po dojezdu do bivaku jsem si dal sprchu a hned jsem Ekvádorce šel vyhledat. Dal jsem mu podepsaný dres, vrátil kolo a ještě jsem mu poděkoval. Chci s ním být dál v kontaktu," ukončil povídání sympatický závodník. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.