Bezzubý Liverpool nedokázal skórovat, když hrál Arsenal 70 minut v deseti

První semifinálový zápas Carabao Cupu mezi Liverpoolem a Arsenalem skončil bezbrankovou remízou, a to přesto, že tým z Londýna hrál od 24. minuty bez vyloučeného Xhaky. Liverpool ale za celý zápas vyslal pouze jednu přímou střelu na branku, a tak si vyhrát nezasloužil. Odveta se odehraje za týden na Emirates Stadium.

Liverpool byl v úvodním semifinále Carabao Cupu jasným favoritem, protože Arsenalu chybělo hned několik klíčových hráčů, když jim vypadl celý střed zálohy v podobě Thomase Parteyho, Emile Smithe-Rowea a Martina Odegaarda, který byl těsně před utkáním pozitivně testován na covid-19.

Ještě více se Mikelu Artetovi situace zkomplikovala, když už v 11. minutě musel kvůli zranění střídat Cedric Soares, kterého vystřídal Chambers. O chvíli později mohl jít Liverpool do vedení, ale White vykopl míč z brankové čáry.

​V úvodní dvacetiminutovce byl Liverpool aktivnějším týmem, ale Arsenal hrozil z rychlých protiútoků. To ale vzalo za své ve 24. minutě, kdy Jota dostal pas za obranu a Xhaka ho jako poslední bránící hráč nakopl do hrudi a rozhodčí po zásluze vytáhl červenou kartu.

V tu chvíli začalo pochopitelně obléhání branky Arsenalu, který jen zuby nehty držel bezbrankové skóre, ale Liverpool se nedokázal do konce prvního poločasu dostat do větší šance. Svěřenci trenéra Artety pak na konci úvodní části zahrávali dvě standardní situace, ale nic z nich nevytěžili.

​Začátek druhého poločasu nabídl stejnou podívanou. Liverpool se snažil dobývat obranu Arsenalu, který sem tam zkoušel soupeře překvapit nebezpečným protiútokem. V první hodině zápasu ale nebyla k vidění žádná přímá střela na branku.

Do větší šance se v 67. minutě dostal Minamino, ale jeho střela z úhlu zamířila těsně vedle vzdálenější tyče. Do největší šance dosavadního průběhu se o čtyři minuty později dostal překvapivě Arsenal, ale Sakovi míč při zpracování trochu odskočil, a tak u něj byl Alisson rychleji.

​Další velká komplikace pro hosty přišla v 80. minutě, když kvůli zranění musel střídat Bukayo Saka, kterého nahradil Tavares. V tu chvíli měl Arsenal na hřišti už šest čistokrevných obránců, kteří se snažili ubránit bezbrankovou remízu, která by měla pro tým z Londýna cenu zlata. O tu mohl přijít v 90. minutě, kdy se při centru do vápna srazil Ramsdale s obráncem a k odraženému míči se dostal Minamino, ale trestuhodně minul prázdnou branku.

Závěrečný tlak Arsenal ubránil, a tak se zrodila překvapivě remíza 0:0, ze které má určitě větší radost Arsenal, protože mu dává solidní šance do odvety.