Neapol schytala v italském poháru bůra, dohrávala v devíti hráčích

Fiorentina se raduje z gólu do sítě Neapole Zdroj: Profimedia

Velmi dramatický zápas byl k vidění v italské Neapoli. Třetí tým Serie A na svém hřišti v rámci domácího poháru prohrál s Fiorentinou 2:5 po prodloužení. Celý nastavený čas ale odehrál pouze v devíti lidech, zatímco soupeř měl o jednoho muže více. Do prodloužení dospělo i utkání mezi AC Milán a Janovem. Favorizovaný tým nakonec duel zvládl a postoupil stejně jako Fiorentina do čtvrtfinále.

V osmifinále italského poháru se jako první osmělili hráči Fiorentiny, když Milenkovič hlavičkoval do břevna neapolské branky. Na druhé straně si šikovně zaběhl za obranu Elmas, jeho pokus z úhlu ale Dragowski vyrazil na rohový kop.

Gólu se fanoušci dočkali až ve 41. minutě. Vlahovič se dostal k míči po přihrávce zprava a propálil Ospinu ranou z malého vápna, která zapadla ke vzdálenější tyči.

Do konce prvního poločasu ale bylo vyrovnáno, když se pohotovou střelou z hranice pokutového území prosadil Dries Mertens.

​V nastavení úvodní pětačtyřicetiminutovky vyfasoval červenou kartu brankář Fiorentiny Dragowski, který uhasil chybu obrany faulem. V 57. minutě si oslabená Fiorentina vypracovala náskok. Biraghi nejprve ze standardní situace napálil pouze zeď, z dorážky už se ale nemýlil a poslal svůj tým do vedení.

Krátce před koncem vytáhl sudí znovu červenou kartu. Neapolský Lozano předvedl brutální faul a musel do sprch. Síly na hřišti se tak vyrovnaly. Neapol pak v páté minutě nastavení přidala kýžený vyrovnávací gól. Mezi střelce se zapsal Petagna a duel dospěl do prodloužení. Ještě před vyrovnávacím gólem viděl druhou žlutou kartu domácí Ruiz, a tak Neapol šla do závěrečné třicetiminutovky v devíti mužích.

​Poměr sil na trávníku byl znát a Neapol se spíše jen bránila a odkopávala míče, Fiorentině se ale nedařilo se dostat do výraznější šance. To se změnilo na konci první poloviny prodloužení, kdy se ke střele do protipohybu brankáře dostal Venuti a poslal hosty opět do vedení.

Definitivně o výhře "fialek" rozhodl po změně stran Piatek, pro kterého to byl vůbec první start v dresu Fiorentiny po přestupu z Herthy Berlín. Narazil si míč s Venutim a zvýšil na 4:2 pro hosty. V devíti mužích se už Neapol nezmohla na odpor, a naopak v samotném závěru schytala nepopulárního bůra po gólu Maleha

AC Milán urval postup v prodloužení

Ve druhém osmifinálovém duelu přivítal AC Milán na svém hřišti Janov. Domácí se mohli dostat do vedení už ve čtvrté minutě, ale Krunič trefil pouze břevno. První gól tak dali v 17. minutě překvapivě hosté. Na rohový kop si naskočil Ostigard a hlavou potěšil své fanoušky.

Janov navíc mohl před odchodem do kabin ještě zvýšit náskok, ale Portanova z ostrého úhlu těsně minul. I tak ale hosté drželi překvapivé vedení.

​​AC Milán mohl srovnat hned na začátku druhé půle, ale Šemper střelu jednoho z hráčů domácích z malého vápna vyrazil konečky prstů do bezpečí. Toužebného vyrovnání se nakonec tým z Milána dočkal v 74. minutě. Na centr do vápna si naskočil Giroud a mezi penaltou a malým vápnem zakončil nechytatelně.

Do konce základní hrací doby už si žádný z týmů šanci nevypracoval, a tak i druhé čtvrteční osmifinále zamířilo do prodloužení. V něm jako první dokázal skórovat favorizovaný AC Milán. Leao se uvolnil na hranici pokutového území a povedenou ranou zakroutil míč k tyči. Jeho tým tak byl blízko postupu do čtvrtfinále.

Definitivní razítko na postup domácích přišlo ve 113. minutě. Svěřenci trenéra Pioliho podnikli rychlý protiútok, na jehož konci byl Saelemaekers a přesnou střelou upravil na konečných 3:1. Rossoneri se ve čtvrtfinále utkají s lepším z dvojice Lazio - Udinese.

Výsledky osmifinále italského poháru:

SSC Neapol AFC Fiorentina 2:5 po prodloužení (1:1)
Branky: 44. Mertens, 90+5. Petagna – 41. Vlahovič, 57. Biraghi, 105+1. Venuti, 108. Piatek, 119. Maleh

ČK: Lozano, Ruiz - Dragowski

AC Milán Janov CFC 3:1 po prodloužení (0:1)

Branky: 74. Giroud, 102. Leao, 113. Saelemaekers 17. Ostigard

V Serii A se Neapoli podařilo uhrát remízu s Juventusem:

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.