Covid-19 sestřelil již třetí tým v extralize. Do karantény putují Bruslaři

BK Mladá Boleslav Zdroj: Profimedia.cz

Hokejisté Mladé Boleslavi jsou dalším celkem české extraligy, který míří do karantény. Bruslaři tak odkládají následující zápasy proti Karlovým Varům, Zlínu a Kladnu. Podobně je na tom například českobudějovický Motor.

Prozatímní sezóna proběhla bez větších epidemických potíží. Jako první šli letos do karantény hokejisté Třince šestého ledna, které brzy následovali hráči Motoru a v pátek stejnou novinku oznámili také v Mladé Boleslavi.

Z důvodu výskytu nákazy pandemie koronaviru covid-19 v týmu Bruslařů se odkládají zápasy s Karlovými Vary, Zlínem a Kladnem. První utkání se mělo hrát již dnes, karanténa středočeského celku bude trvat do 19. ledna.

Pandemie zrušila i páteční zápas mezi Litvínovem a Motorem. Jihočeský celek šel do izolace ve čtvrtek, poslední dny nehráli ani Oceláři, ale ti jdou zpátky do akce. Zlín nesouhlasil s odložením duelu a domácí nastoupí proti poslednímu celku extraligy s hráči z Frýdku-Místku a z juniorky.

Covid-19 komplikuje sport téměř dva roky. Do karantény museli i například reprezentanti Německa ve fotbale:

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.