Další sporty

Temný den českého biatlonu nespasila ani Davidová. Solová poprvé vyhrála

Temný den českého biatlonu nespasila ani Davidová. Solová poprvé vyhrála
Biatlonistka Hana Solaová | Zdroj: Profimedia

Běloruska Hana Solová vyhrála v Hochfilzenu svůj první závod ve světovém poháru, čehož dosáhla díky perfektní střelbě a výbornému běhu. Druhá doběhla Justine Braisazová-Bouchetová a třetí Marte Olsbuová Röiselandová. Nejlepší Češkou byla na 20. místě Markéta Davidová. Mužům se dařilo ještě méně. Nejlepší z nich byl Michal Krčmář na 39. místě.

Úvodní sprint v rakouském Hochfilzenu se českým biatlonistům zdaleka nepodařil podle představ. Nejlepšího umístění dosáhla Markéta Davidová, která i přes solidní běh skončila na 20. místě, protože jí nevyšla první střelecká položka, kde dvakrát minula cíl. Na 32. místě pak dojela Lucie Charvátová, která měla na střelnici stejný počet chyb.

Čtvrtou desítku poté uzavřela Jessica Jislová. Stíhací závod, který je určen pro šedesát nejlepších, si v Rakousku zajedou také Eva Puskarčíková a Tereza Vinklárková, které skončily na 49., respektive 52. příčce. Druhé jmenované nepomohla ani bezchybná střelba. 

Související obsah

​Pro české muže dopadl sprint na deset kilometrů ještě výrazně hůře. Jediným zástupcem ve stíhačce bude Michal Krčmář, který si dojel pro 39. místo. Ostatní zůstali hluboko za očekáváním. Václavík, Štvrtecký a Karlík se poskládali do osmé desítky a Vítězslav Hornig dojel až 88. Závod v Hochfilzenu vyhrál Němec Johannes Kühn.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události