Nice nahání bohaté PSG, proti Nantes vyhrálo počtvrté v řadě

Nice statečně bojuje o to, aby si v příštím roce zahrálo Ligu mistrů. Aktuálně druhý celek Ligue 1 ovládl zápas proti Nantes a stáhl ztrátu na první PSG na osm bodů. Pařížský celek má ovšem utkání k dobru, OGC se musí koukat i za sebe. Marseille má o tři body méně, ale dva duely k dobru.

Celek z jihu Francie naskočil do utkání proti devátému celku soutěže aktivně a po dvaceti minutách přišla první velká akce duelu. Obránce Dante po rohu hlavičkoval do ruky obránce a rozhodčí Buquet nařídil pokutový kop pro domácí.

K míči se postavil dánský útočník Kasper Dolberg, který střelou do středu branky skóroval a Nice vedlo. Nantes se nicméně povedlo srovnat v poslední minutě základní hrací doby prvního poločasu. Andrei Girotto zakončil standardní situaci točivou střelou po zemi a překvapil brankáře Beníteze.

​Domácí celek si vzal vedení na svou stranu po deseti minutách druhého poločasu. Po povedené kombinační akci se dostal balón do vápna, kde jej do branky dostal Khépren Thuram, a tak to bylo 2:1. Navýšit na dvě branky mohl Delort, ale Lafont jeho ránu z úhlu vyrazil.