šipky

Sen o Tour Card se rozplynul. Češi se z Q-School vrací s prázdnou

Hodně nepodařenou Q-School mají za sebou čeští šipkaři. Nikdo ze čtveřice Karel Sedláček, Pavel Jirkal, Tomáš Houdek a Tomáš Hájek neuspěl a příští rok se tak mezi profesionály neobjeví. Jediným českým šipkařem, který bude brouzdat po turnajích PDC jako profesionál, je Adam Gawlas.

V sobotu proběhl poslední turnaj Q-School, na kterém mohli šipkaři zabojovat o profesionální kartu napřímo. Případně nahrát dostatečný počet bodů do žebříčku Q-School Order of Merit. Ale českým šipkařům se nepovedlo ani jedno.

Česká republika tak bude mít v následující sezoně pouze jednoho hráče na okruhu, kterým bude Adam Gawlas, jenž kartu získal na Q-School v loňském roce. Velké naděje se tentokrát vkládaly do Karla Sedláčka, ale ten ji obhájit nedokázal.

Na závěrečném turnaji Zlej Kája padl hned v prvním kole s Nizozemcem Ryanem de Vreedem v poměru 3:6. Tomáš Houdek dostal stopku také od Nizozemce, kterým byl Wesley Plaisier. Houdek prohrál jednoznačně 1:6.

Související obsah

​​Neuspěl ani Pavel Jirkal, který prohrál s Němcem Danielem Vogtem, proti kterému uhrál pouze jeden jediný leg. Do druhého kola se tak podíval pouze Tomáš Hájek, jenž porazil Nizozemce Jerryho Hendrikse 6:3. Ve druhém kole už nestačil na Davyho Proostena, se kterým padl 3:6 a zhasla tak i poslední naděje.

Čeští šipkaři se tak musí soustředit pouze na turnaje nižší kategorie jako PDC Challenge Tour, PDC Development Tour a šanci budou mít také v kvalifikacích European Tour.​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události