šipky

Méně hráčů a jiný systém: Šipkařská Premier League hlásí obrovské změny

Méně hráčů a jiný systém: Šipkařská Premier League hlásí obrovské změny
Zdroj: Profimedia

Šipkařská Premier League prošla už řadou změn. Ta největší se ale chystá od letošního ročníku. Nově se bude hrát pouze s osmi hráči, ale zápasů bude více díky upravenému formátu. Navíc se zvýší také odměna a každý večer bude znám vítěz.

Premier League funguje již 17 let a několikrát došlo ke změně hracího formátu nebo počtu hráčů. Neustále se mění a organizátoři se z ní stále snaží udělat ještě více divácky atraktivní soutěž. Úplně původně začínala na sedmi hráčích, poté se rozšířila na osm a v posledních letech bylo zvykem, že se hraje s deseti hráči.

To se mění a bude opět pouze osm šipkařů. Turnaj zahrnuje 17 večerů, které se uskuteční v 17 různých halách po Velké Británii, Irsku, Nizozemsku a Německu. Navíc dotace turnaje se zvýšila na milion liber (29 milionů korun). Ještě loni byla 855 tisíc liber (25 milionů korun).

Související obsah

​Každý večer bude samostatným turnajem, kde hráči odehrají klasickým pavoukem čtvrtfinále, semifinále a finále. To znamená sedm zápasů během jednoho turnaje. Na konci bude korunován vítěz, který si zapíše speciální prémii v hodnotě 10 tisíc liber (293 tisíc korun).

Za každý hrací den se také budou udělovat body do dlouhodobé tabulky. Vítěz bere pět bodů, finalista tři body a semifinalisté po dvou. Po 16 turnajích vykrystalizuje čtveřice hráčů, která postoupí do finálového večera.

Během 16 turnajů se proti sobě všichni hráči utkají minimálně dvakrát ve čtvrtfinále. Při osmém a šestnáctém turnaji ale proti sobě budou nasazeni podle tabulkového postavení.

Související obsah

"Cazoo Premier League se od svého prvního představení před 17 lety rozrostla k nepoznání, ale nyní nastal ten správný čas představit tento převratný nový formát," řekl generální ředitel PDC Matt Porter.

"Nový formát znamená to, že záleží na úplně každém večeru. Každý večer v průběhu sezony má svého vlastního šampiona a bude pro fanoušky ještě zábavnější. Ti turnaj sledují po celém světě, každý večer se odehraje sedm zápasů a pokaždé bude znám vítěz," pokračoval Porter.

"Ve Velké Británii a Evropě jsme zaznamenali obrovský zájem fanoušků, aby mohli Cazoo Premier League opět vidět naživo. Letos zažijí ještě více špičkových šipek než kdykoliv předtím," zakončil povídání generální ředitel PDC.

Hráčská osmička pro letošní ročník ještě oznámena nebyla a fanoušci si tak musejí ještě nějaký čas počkat.

Na začátku ledna vyvrcholilo mistrovství světa, které ovládl Peter Wright:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)