Další sporty

Legendární Shaun White pojede opět na OH, gratulovala mu i jeho sexy herečka

Legendární Shaun White pojede opět na OH, gratulovala mu i jeho sexy herečka
Snowboardista Shaun White po skvělé jízdě Zdroj: profimedia.cz

To je borec. 35letý nestárnoucí snowboardista Shaun White to opět dokázal a kvalifikoval se na olympijské hry do Pekingu. Pro slavného Američana to bude už pátá olympiáda. K velkému úspěchu mu pogratulovala i jeho sličná přítelkyně, herečka Nina Dobrevová.

Shaun White nevěděl do poslední chvíle, zdali si dokáže v nabitém americkém týmu zajistit místo pro olympijské hry. Pomohl mu k tomu až výsledek ze švýcarského Laaxu, kde skončil v závodě Světového poháru v U-rampě na třetím místě.

Díky tomu mu momentálně podle FIS bodů patří poslední čtvrté místo v americké skupině závodníků, kteří pojedou do Pekingu. Konečnou nominaci musí ještě posvětit americká asociace, ale jeho konkurent Chase Blackwell má aktuálně méně bodů, a tak nemá Shauna jak přeskočit.

Související obsah

Čtyřnásobný účastník olympijských her má z této nejvýznamnější sportovní akce hned tři zlata. Triumfoval v Turíně 2006, Vancouveru 2010 a korejském Pchjongjangu 2018. V Soči 2014 pak skončil na U-rampě čtvrtý. Nyní má ale šanci ve svých 35 letech získat další cenný kov.

Legendární snowboardista si chtěl dokonce zajistit i nominaci na letní olympijské hry v Tokiu, kde chtěl soutěžit ve skateboardingu, ale svůj sen nakonec vzdal právě kvůli kvalifikaci do Pekingu. Nyní se jeho sen stává realitou.

Související obsah

"Jedeme do Číny. Jaká úžasná noc. Jsem tak vděčný, že v tomto bodu mé kariéry stále dokážu zajíždět takové jízdy. Děkuji všem mým fanouškům, přátelům a rodině, kteří mě více než 20 let podporují. Miluji vás všechny," vzkázal White na sociálních sítích.

K obrovskému úspěchu mu pogratulovala také jeho půvabná přítelkyně, bulharsko-kanadská herečka Nina Dobrevová. "Peking baby, jsem na tebe tak pyšná, jdeme slavit," napsala 33letá kráska na instagram.

Shaun White je také obrovskou marketingovou značkou a patří mezi nejbohatší sportovce. Jeho čisté jmění se odhaduje na cca 60 milionů dolarů (cca 1,3 miliardy korun).

Do Pekingu poletí také český curlingový pár Tomáš a Zuzana Paulovi, kteří byli hosté pořadu Nastavený čas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události