Fotbal

V katarské lize zkolaboval hráč, život mu měl zachránit James Rodríguez

V katarské lize zkolaboval hráč, život mu měl zachránit James Rodríguez
James Rodríguez v dresu katarského týmu Zdroj: Profimedia.cz

Hrdinským činem se zaskvěl kolumbijský fotbalový záložník James Rodríguez, který je nyní v Kataru nadmíru chválen. Jeden z nejlepších fotbalových záložníků minulých let nejspíše zachránil život protihráči, který na hřišti zkolaboval.

James Rodríguez sice poslední sezónu strávil v Premier League, ale letos již hraje ve státu, kde se na konci roku bude konat světový šampionát. Při utkání mezi Al-Rayyan a Al-Wakrah zkolaboval obránce Ousmane Coulibaly a na hřišti najednou zavládl chaos. 

Nejblíže situaci byl právě Rodríguez, který ihned zareagoval a protihráči měl podle světových médií zachránit život. Reprezentantovi Mali měl před příjezdem lékařů naklonit hlavu, aby mu uvolnil dýchací cesty. Doktor Mukhtar Shabaan z týmu soupeře Kolumbijcovi poděkoval za zásah, podle jeho slov by bez jeho pomoci mohl Coulibaly zemřít. 

Zákrok, který měl Coulibalymu zachránit život. Video není vhodné pro citlivé povahy:

Související obsah

​"Děkujeme za zprávy podpory a lásky," oznámila Coulibalyho manželka prostřednictvím svého instagramu. "Ousmane je po infarktu ve stabilizovaném stavu. Pomalu, ale jistě se zotavuje. Je ve velmi dobrých rukou," dodala. 

Během fotbalového Eura potkala srdeční příhoda také Christiana Eriksena. I on ale naštěstí celou situaci zvládl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události