Davidová zajela povedenou stíhačku. Vyšvihla se o 15 míst

Česká biatlonistka Markéta Davidová. Zdroj: Profimedia.cz

Velice dobrý závod má za sebou Markéta Davidová, která si ve stíhačce v německém Ruhpoldingu polepšila o 15 míst. Na střelnici minula pouze poslední ranou a z 27. pozice si polepšila na konečné 12. místo. Vyhrála suverénní Norka Marta Olsbuová-Röiselandová.

Davidová vyjela do stíhačky z 27. místa a lyže jí jely naprosto parádně. Na trati byla dokonce pátá nejrychlejší. Navíc se jí velmi dařilo i střelecky. První položku si pohlídala, trvala jí o něco déle, ale zastřílela čistě.

Druhou už zvládla pod třicet sekund a opět čistě. Následně přišly dvě položky ve stoje. Dalších pět terčů sestřelila, ale na poslední střelbě zaváhala. Poslední terč nespadl a Davidová musela na jedno trestné kolo. Nakonec odjížděla jako jedenáctá. V závěru ji ještě předjela Švédka Brorssonová a dojela tak 12.

Kdyby poslední ranou neminula, mohla reálně bojovat ve skupině o páté místo. Další Češkou na startu byla Jessica Jislová, které se nevydařila třetí střelba, na které dvakrát chybovala, ale nakonec dojela na solidním 19. místě.

​Do startu vyjely další dvě Češky, které ale na body nedosáhly. Lucie Charvátová chybovala šestkrát a dojela 43. Eva Puskarčíková minula pětkrát a obsadila 53. místo. Suverénně zvítězila Norka Marta Olsbuová-Röiselandová, která neudělala ani jednu chybu a vyhrála už čtvrtou stíhačku letošní sezony.