Další sporty

Matka hvězd NFL letěla 2000 kilometrů, aby stihla oba syny v jeden den

Donna Kelceová je hrdou matkou dvou hráčů amerického fotbalu, kteří jsou hvězdami celé NFL. V neděli to vypadalo, že bude muset řešit dilema, na čí zápas se půjde kouknout. Nakonec stihla první zápas, přelet dlouhý 2000 kilometrů, druhý zápas a ještě zvládla na tiskové konferenci vyzpovídat velmi zaskočeného syna.

Perný den začala Donna Kelceová v Tampě Bay. Tam totiž hrál centr Jason Kelce se svými Philadelphia Eagles proti domácím Buccaneers. Zápas začínal v 19:00 středoevropského času. Po více než třech hodinách bylo dobojováno a Donna Kelceová byla zklamaná, jelikož Eagles i s jejím synem, pětkrát vybraným do utkání hvězd, prohráli 15:31.

Většina lidí v Tampě měla radost z úspěchu týmu taženém legendárním Tomem Bradym, ale paní Kelceová neměla chuť a ani čas to vnímat. Spěchala totiž na letadlo. Bylo totiž krátce po desáté večerní našeho času a od 2:15 hrál její druhý syn Travis v Kansas City vzdáleném necelých 2000 kilometrů.

Fanoušci v USA vnímali nejen zápasy prvního kola vyřazovací fáze, ale zároveň sledovali, zda to hrdá máma stihne na oba zápasy. To se jí skutečně podařilo a na stadionu Chiefs si mohla zlepšit náladu, jelikož tým Travise Kelceho převálcoval Pittsburgh Steelers 42:21. Kelce, jenž hraje na pozici tight enda, si při debaklu dokonce vyzkoušel i přihrávku do koncové zóny, kde našel Byrona Pringla. Sám už skóroval desítky touchdownů, ale tohle byl vůbec první v jeho kariéře, na který přihrál. A to už v NFL působí devět sezon a v posledních sedmi byl vybrán i do Pro Bowlu.

​Travis Kelce tak měl pochopitelně po zápase obrovský důvod k úsměvu a náladu mu ještě zlepšila tisková konference. Na ní mu totiž první otázku položila právě maminka Donna. "Promiňte, cože?" divil se zkušený fotbalista, když slyšel jméno své matky. Ta se následně ozvala a zeptala se ho, jaký je to pocit hodit svůj první touchdown.

Související obsah

"Konečně jsem hodil touchdown, jak jsem říkal mámě, když mi bylo asi pět. Říkal jsem, že hodím touchdown v NFL. Konečně se mi to povedlo. Trvalo to jen devět let. Mimochodem, dobrá otázka, mami," odvětila zaskočená a zároveň nadšená hvězda NFL.

Donna Kelceová tak večer mohla ulehnout do postele spokojená, jelikož si splnila cíl navštívit oba zápasy svých synů v jeden den, a zároveň skončila tím vítězným. Ve zbytku play-off alespoň nebude muset řešit dilema, zda fandit Jasonovi, nebo Travisovi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události