Mladík v NFL předvedl úžasné zachycení, vzpomenout dal na ikonický moment

George Pickens atletickým skokem zachytává míč Zdroj: Profimedia.cz

Ze čtvrtka na pátek se v zámořské NFL hrál pouze jeden zápas, který proti sobě postavil celky Clevelandu a Pittsburghu. Z vítězství se radoval domácí celek, ale nejvíce se mluví o zachycení jednadvacetiletého nováčka George Pickense, který připomněl podobný moment z roku 2015, který se fanouškům vryl do paměti.

Probíhala předposlední minuta první čtvrtiny duelu mezi Browns a Steelers. Po rozehrávce na čtyřiceti yardech se k míči dostal quarterback Mitchell Trubisky, který dlouhým hodem oslovil nováčka ligy George Pickense. Míč mířil téměř mimo hřiště, ale wide receiver hostů předvedl něco, co se jen tak nevidí.

Výběr ze druhého kola letošního draftu se atleticky natáhl a míč zachytil ještě před tím, než se dostal do zámezí. Jeho počin obletěl internet a fanoušci moc nerozumí tomu, co se nováčkovi celé ligy povedlo. Míč zachytil, ve vzduchu jej udržel v jedné ruce a podržel jej i při dopadu na trávník.

Podívejte se na zákrok George Pickense:

Pro jeho tým nakonec tato akce skončila touchdownem, pro který si doběhl Najee Harris. Chris Boswell pak přidal extra bod, ale celku z Pensylvánie to nakonec na výhru nestačilo. Steelers zapsali druhou porážku v řadě, jelikož prohráli 17:29.

Pickensův výkon se přirovnává k ikonickému zachycení Odella Beckhama Jr. z ledna roku 2015, které se připomíná jako jedno z nejlepších v posledních letech. Letošní vítěz Super Bowlu s Los Angeles Rams se k celé situaci vyjádřil na twitteru slovy: "Toto zachycení je fakt nechutný!"