Další sporty

Čína zpřísnila pravidla prodeje vstupenek na OH. Lístky dostanou jen vyvolení

Čína zpřísnila pravidla prodeje vstupenek na OH. Lístky dostanou jen vyvolení
Zimní olympijské hry v Pekingu se blíží | Zdroj: Profimedia

Organizátoři olympijských her v Pekingu opět zpřísňují opatření. Vstupenky na vrcholnou sportovní akci nebudou v běžném prodeji, ale budou je distribuovat úřady, a to "vyvoleným". V pondělí o tom informoval výbor, který hry pořádá.

Již dříve bylo známo, že se olympijských her v Pekingu nebudou moci zúčastnit fanoušci ze zahraničí. Od pondělí k tomu přibyla novinka, že vstupenky nepůjdou do volného prodeje ani pro čínské občany. Je to reakce na první případ koronavirové mutace omikron, která se v Číně objevila. 

"Vzhledem k ponuré a složité situaci ohledně prevence před epidemií a v zájmu ochrany zdraví a bezpečnosti olympijského personálu a diváků jsme se rozhodli změnit původní plán prodeje veřejných vstupenek," stojí v prohlášení organizačního výboru. 

Související obsah

​Protikoronavirová opatření by měla být v Číně ještě přísnější, než byla na letních hrách v Tokiu. Sportovci musí být buď očkovaní, nebo jim nezbyde nic jiného, než že v hlavním městě Číny absolvují třítýdenní karanténu. Následně budou každý den testováni a mimo sportovní aktivity musí mít celou dobu pobytu v Číně nasazenou roušku. 

Přísná opatření se vztahují i na fanoušky, kteří se dostanou na tribuny. Projevit radost totiž mohou pouze zatleskáním. Jakékoliv jiné oslavy v podobě zpěvu, křiku nebo jásotu jsou z důvodu bezpečnosti před šířením nemoci zakázané. 

Vedení české hokejové reprezentace odtajnilo nominaci na zimní olympijské hry.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události