Tenis

Další velká rána pro slavného tenistu. Otec ho okradl o desítky milionů

Další velká rána pro slavného tenistu. Otec ho okradl o desítky milionů
Tenista Juan Martín del Potro Zdroj: profimedia.cz

Na tenisovém okruhu ATP najdeme jen málo tenistů, kteří by byli tak oblíbení jako Juan Martín del Potro. Ale zároveň asi nenajdeme většího smolaře. Nejenže během kariéry musel být už sedmkrát na operačním sále, ale také mu před rokem zemřel otec, který ho navíc připravil o desítky milionů dolarů.

Jak již bylo napsáno, del Potro má obrovskou smůlu. Čtyřikrát byl na operaci s oběma zápěstími a třikrát s bolavým kolenem. Vždy se dokázal vrátit zpět. A to v jednu chvíli dokonce nenastoupil k zápasu dlouhých dva a půl roku.

Loni v lednu mu navíc zemřel otec Daniel Horacio, který se na klinice v Buenos Aires podrobil operaci srdce. Jenže přišly komplikace, kterým 63letý veterinář nakonec podlehl. "Nechal jsi nás tu se zlomeným srdcem, ale víme, že odpočíváš v klidu, jak si zasloužíš. Teď ses připojil k druhému andělovi a prosím tě, aby ses o nás postaral a pomáhal z nebe mámě, sestře a mně. Ty jsi ten jediný a skutečný šampion. Děkuji, že jsi mě vychoval a obětoval ses, abys mi umožnil splnit si můj tenisový sen. Nevím, jak budu dál žít bez tvé přítomnosti. Miluji tě, tati," napsal dojemně na své sociální sítě del Potro.

Související obsah

​Jenže to nebyla jediná pohroma pro argentinského tenistu. Jeho otec ho měl připravit o desítky milionů dolarů kvůli jeho nezodpovědnému hospodaření s majetkem slavného tenisty. Bývalá světová trojka samozřejmě o ničem nevěděla.

Del Potro si během své kariéry přišel na cca 26 milionů eur (636 milionů korun). Nicméně nyní mu hrozí téměř bankrot. Účet má takřka vybílený a zbyly mu navíc obrovské dluhy. Po smrti Daniela Horacia dokonce zaklepali věřitelé na dveře jeho domu.

Související obsah

​Podle argentinské televize América TV investoval jeho otec do sójových plantáží, byznysu s nemovitostmi, ale také měl údajně problémy s hazardem. "Juan Martín je velmi znepokojen svou situací, podvedl ho vlastní otec. V bance mu zbyly jen tři miliony dolarů (64 milionů korun). Je to samozřejmě hodně peněz, ale myslel si, že už nikdy v životě nebude pracovat. Zůstaly mu miliony pochybností a jen 10 procent majetku," řekla televizní moderátorka Karina Mazzoccová.

Del Potro prožil nejlepší sezonu v roce 2009, kdy dokázal zvítězit na US Open. Tehdy utnul 40zápasovou vítěznou šňůru Rogera Federera ve Flushing Meadows. Od té doby ho ale trápily již zmíněné problémy se zápěstím a kolenem a další grandslam už nepřidal. Aktuálně je 33letý tenista až na 755. místě žebříčku.

Problémy, i když jiného rázu, řešil také Novak Djokovič. Ten byl deportován z Austrálie a nyní už je zpět v Srbsku, kde ho vítaly desítky lidí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události