Fotbal

Aubameyang má po covidu problémy se srdcem. Odletěl z Poháru národů

Aubameyang má po covidu problémy se srdcem. Odletěl z Poháru národů

Gabonští fotbalisté Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenalu a Mario Lemine z Nice prodělali v nedávné době covid-19, a minulý týden byli propuštěni z izolace. Nyní ale čelí dalším zdravotním problémům, když jim lékaři kvůli nálezu na srdci doporučili, ať se z Afrického poháru národů vrátí zpět do svých domovů, aby se podrobili dalším vyšetřením. Jestli si na turnaji ještě zahrají, není jisté.

Aubameyang a Lemine sice na Africký pohár národů odletěli, ale následně byli pozitivně testováni na covid-19, kvůli čemuž nemohli nastoupit do úvodního utkání proti Komorům. Následně prodělali i další vyšetření, když bylo zjištěno, že mají zatím nespecifikovaný problém se srdcem. Týmový lékař nechtěl nic riskovat, a tak oba hráče poslal domů. 

"Vzhledem k obavám lékařů jsme se po dohodě s prezidentem federace a samotnými hráči rozhodli uvolnit je zpět do jejich klubů, aby se zde mohli vyléčit," řekl trenér Patrice Neveua pro agenturu AFP.

Související obsah

Problémy s koronavirem se poté nevyhnuli ani dalším hráčům z gabonské reprezentace. Po druhém utkání ve skupině proti Ghaně byli pozitivně testováni náhradní brankář Noubi Fotso, levý obránce David Sambissa, záložníci Serge Ngouali s Denisem Bouangou nebo útočník Ulrick Eneme Ella.

Tito hráči včetně Lemineho a Aubameyanga tak do posledního utkání ve skupině proti Maroku nezasáhnou. Naopak z izolace po koronaviru se vrátí obránci Gilchrist Nguema, Sidney Obissa, Lloyd Palun a útočníci Axel Meye s Kevinem Mayim. 

Na třetí Ghanu má Gabon aktuálně náskok tří bodů, takže k jistotě postupu jim stačí bod nebo jakákoli ztráta Ghany. Pokud se to podaří, postoupí do vyřazovací fáze. Jestli se pak k týmu budou moci znovu připojit Aubameyang a Lemine, se teprve rozhodne.

Aubameyang v posledních týdnech nenastupuje kvůli neshodám v týmu ani v Arsenalu. Ten v úvodním semifinále Carabao Cupu remizoval s Liverpoolem. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události