Hokej

Konec v reprezentaci! Zklamaný Gulaš necítí zájem ze strany trenérů

Konec v reprezentaci! Zklamaný Gulaš necítí zájem ze strany trenérů
Zdroj: Profimedia

Hokejista Milan Gulaš končí v reprezentaci. Jeho nezařazení do olympijské nominace pro něj bylo poslední kapkou. Nejvíce jej zklamalo, že mu nikdo z vedení národního týmu nezavolal, aby mu tuto volbu vysvětlil. Svoji pouť s lvíčkem na prsou tak uzavírá po dvanácti letech. Jeho poprvé s reprezentačním áčkem bylo na mistrovství světa 2010, kde ale nakonec neodehrál ani minutu.

Posledních pět sezon patří Milan Gulaš mezi nejproduktivnější hráče české nejvyšší soutěže. Mezi lety 2017-2020 dokonce vyhrál kanadské bodování základní části třikrát po sobě. Jen těžko mohl pro nominaci na olympijské hry udělat více. Přesto jeho jméno na nominační tiskovce nezaznělo, což se dozvěděl ve stejnou chvíli jako ostatní fanoušci. "Stačil by telefonát. Říct Guli, i když ti turnaj v Rusku vyšel, v sestavě tě nevidíme. Tohle mě mrzí, že nikdo, i s ohledem na věk, nezvedne telefon," vyprávěl zkušený útočník v rozhovoru pro ČT Sport. 

Milanu Gulašovi je 36 let, tak je jasné, že turnaj v Pekingu pro něj byl poslední šancí, jak se zúčastnit olympijských her. Tudíž by se klidně spokojil i s rolí mimo první lajnu nebylo mu ovšem přáno. "Když máte možnost bojovat o olympiádu, tak tam pojedete nechat duši. Ze svého věku to navíc beru už trochu jinak. Nešlo o to, že bych si honil ego, že jsem na olympiádě, ale spíš o to, že bych pomohl českému hokeji, abychom zase zažívali ty pěkné roky. Abychom zase vytvořili motivaci mladým klukům v Česku. Stejně, jako jsme to měli my. Přitom já bych přijal jakoukoliv roli. I kdybych přesilovku nehrál, budu tam a budu nápomocen komukoliv, kdo by to potřeboval," vysvětloval zklamaný Gulaš. 

Související obsah

Na celé situaci ho nejvíce mrzí nekomunikace ze strany vedení hokejového svazu. Že mu nikdo nezavolal, ani generální manažer Petr Nedvěd ani hlavní trenér Filip Pešán. "To je jediné, co bych si představoval lepší. Stačil by opravdu krátký telefonát. Vždyť je normální, že se do nominace někteří hráči vejdou a jiní ne. Dozvěděl jsem se to z televize. Od konce turnaje v Rusku jsem nekomunikoval vůbec s nikým." Přitom zmíněný Channel One Cup se mu náramně povedl, když ve třech zápase vstřelil tři góly a na další dva přihrál. Přímo se tak podílel na pěti ze šesti branek, který národní tým na turnaji vstřelil.

"V současné chvíli je pro mě národní mužstvo nejspíš uzavřená kapitola. Tímhle mi trochu vzali vítr z plachet. Když necítíte zájem ze strany trenérů, tak trochu ztratíte i motivaci. Jak jsem řekl, je to pro mě uzavřená kapitola a chci se soustředit jen na klubovou štaci," uzavřel Gulaš zklamaně. 

Filip Pešán a Petr Nedvěd oznámili předběžných 24 jmen, které pojedou do Pekingu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události