Hokej

Červenka i Krejčí v nominaci na OH. Jede i hráč s pouhými dvěma starty

Filip Pešán dnes oznámil předběžnou nominaci na zimní olympijské hry v Pekingu. Definitivní soupiska bude zveřejněna až 24. ledna, do té doby se ještě nějaká jména mohou změnit. V sestavě nechybí ani útočníci David Krejčí a Roman Červenka. Do nominace se dostalo také dvanáct hráčů, kteří mají zkušenosti z NHL. Šanci dostal i Ronald Knot, který má dosud pouze dva reprezentační starty.

Jak už bylo dříve avizováno, hokejový turnaj v Pekingu se odehraje bez hráčů, kteří jsou smluvně vázáni v NHL a moci hrát budou pouze hokejisté působící v Evropě. Aktuálně bylo nominováno 24 hráčů, nejvíce z nich, konkrétně 12, působí v KHL. Z české Tipsport Extraligy dostali šanci čtyři hráči, a to obránce Třince Libor Kundrátek, útočníci Sparty Sobotka s Řepíkem a zkušený David Krejčí z Olomouce. 

V předběžné nominaci tak zatím chybí lídr kanadského bodování Filip Chlapík nebo Milan Gulaš, ale podle generálního manažera Petra Nedvěda jsou tito hráči v širší nominaci a je možné, že tým do 24. ledna ještě doplní.

"Do prvního zápasu na olympiádě zbývá ještě měsíc, takže máme připraveno spoustu dalších jmen. Tito hráči jsou připraveni odcestovat, když se cokoli stane. Osobně si myslím, že vzhledem k situaci ve světě se může nominace ještě dramaticky měnit," ujišťuje Pešán.

Související obsah

​V nominaci nechybí Roman Červenka, který obléká dres švýcarského Rapperswillu. "Roman bude patřit k lídrům. Je to nejzkušenější hráč, patří k oporám ve švýcarské lize," řekl na tiskové konferenci Nedvěd. "Romanovi se budeme snažit ušít roli na míru. V přesilovkové formaci bude hrát na svém postu," doplnil ho Pešán.

Do brankoviště byli nominováni Šimon Hrubec, Roman Will a Patrik Bartošák. "Konzultovali jsme to se Zdeňkem Orctem a všichni stojí na stejné startovní čáře. Rozhodnutí necháme na trenérech," uvedl Nedvěd. 

Covidová opatření, která je třeba na turnaji splnit, vysvětlil manažer týmu Jan Černý. "Do dějiště her se dostane pouze osoba očkovaná nejméně 14 dní před odletem, navíc jsou povinné tři testy těsně před odletem. Celá olympiáda probíhá v bublině, testy na covid jsou povinné každý den od příletu."

Související obsah

​Filip Pešán zároveň dementoval, že by se někteří hráči báli do Číny odletět. "Nevím o žádném hráči, který by vyjádřil obavy z cesty do Číny. Naopak se ozval David Krejčí, který chtěl podobnou zveřejněnou informaci dementovat," řekl reprezentační trenér. Dále Černý vyzval vedení Extraligy, aby pečlivě testovala hráče. "Chtěl bych apelovat na extraligu, aby skutečně prováděla PCR testování hráčů, stejně jako to mají od 17. ledna za povinnost zaměstnavatelé,"

I přes to, že se turnaje nebudou moci zúčastnit hráči z NHL, očekává Petr Nedvěd dobrou úroveň. "Jsem přesvědčený o tom, že úroveň bude vysoká. Moc se na to těšíme, bude to hokejový svátek. Neznám hráče, který by nechtěl na olympiádě uspět," řekl generální manažer reprezentace. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.