Hokej

Montreal má nového generálního manažera. Je jím bývalý hráčský agent

Montreal má nového generálního manažera. Je jím bývalý hráčský agent
Nový generální manažer Montréalu Kent Hughes Zdroj: Twitter @CompleteHkyNews

Hokejový Montreal odkryl jméno nového generálního manažera. Osmnáctým mužem historie na tomto postu se stal Kent Hughes, který má v rámci NHL řadu zkušeností. S týmem podepsal 51letý funkcionář pětiletou smlouvu. V minulosti působil jako agent u společnosti Quartexx Management a zastupoval spoustu hvězd včetně Patrice Bergerona či Anthonyho Beauvilliera.

Majitel, prezident a generální ředitel Groupe CH Geoff Molson zvolil nového generální manažera pro svůj Montreal. Po dlouhých jednáních byl do funkce uveden zkušený 51letý rodák z Montrealu Kent Hughes, který podepsal smlouvu na pět let. Nahradil tak Marca Bergevina, jenž ve fuknci skončil na konci listopadu.

"Proces hledání nového generálního manažera nám poskytl příležitost setkat se s řadou mimořádně kvalifikovaných kandidátů. Kent vyčníval a věříme, že je tou správnou osobou. Věříme také, že Kentovy zkušenosti jako agenta budou pro organizaci velkým přínosem," uvedl na webových stránkách Canadiens výkonný viceprezident hokejových operací Jeff Gorton.

Související obsah

​Hughes byl vybrán i proto, že má na hokejové scéně vynikající pověst i bohaté zkušenosti. Dlouho pracoval jako agent prestižní quebecké firmy Quartexx Management a v NHL zastupoval množství hvězdných hráčů.

Pod jeho křídla patřili například Patrice Bergeron, Kristopher Letang nebo Anthony Beauvillier a Darnell Nurse. "Kent je v hokejovém světě velmi respektován, protože si vybudoval vynikající pověst jako hráčský agent NHL," řekl Molson.

Jmenování nového generálního manažera je vyvrcholením personálních změn, které v klubu probíhaly od listopadu. Nejprve rezignoval asistent generálního manažera Scott Mellanby a poté byl odvolán i sám generální manažer Marc Bergevin. Následně dostali výpověď také další asistent GM Trevor Timmins a viceprezident pro styk s veřejností Paul Wilson. 

Novým výkonným viceprezidentem pro hokejové operace se naopak tehdy stal Jeff Gorton, který teď přivedl Hughese.

Na ledě se Montrealu příliš nedaří. Takhle prohrál proti Bostonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události