Fotbal

Pokrytec Messi. Na Zlatém míči mluvil o respektu, pro soupeře ale nehlasoval

Pokrytec Messi. Na Zlatém míči mluvil o respektu, pro soupeře ale nehlasoval
Lionel Messi vyhrál už sedmý Zlatý míč | Zdroj: Profimedia

Když Lionel Messi na konci listopadu přebíral svůj sedmý Zlatý míč, nezapomněl zmínit, že si cenu podle něj zasloužil Robert Lewandowski. Většinu fanoušků touto skromností dojal. Když ale došlo na lámání chleba a jako kapitán Argentiny hlasoval o nejlepším hráči roku 2021 podle FIFA, polský kanonýr se mu nevešel ani do první trojky.

Když při předávání Zlatého míče zaznělo Messiho jméno, většina fotbalové veřejnosti tím byla překvapena. Očekávalo se totiž, že by tuto cenu měl získat polský kanonýr Robert Lewandowski, který si ji podle veřejného mínění zasloužil i o rok dříve, ale kvůli koronavirové pandemii bylo slavnostní vyhlášení výjimečně zrušeno. 

"Zasloužíš si Zlatý míč. Myslím, že všichni se shodli, že v loňském roce jsi byl velký vítěz," narážel Messi na onen rok 2020, kdy cena nebyla udělena. Argentinský kapitán pak pokračoval v obdivném proslovu. "Byla pro mě velká čest, že jsem mohl o tuto cenu s tebou soupeřit. Zasloužíš si Zlatý míč," zopakoval Messi."Doufám, že France Football ti ten Zlatý míč dá, abys jej mohl mít doma. Všichni víme, že jsi ho měl loni vyhrát," zdůraznil sedminásobný vítěz této ceny.

Související obsah

​I přes to, že byl Lewandowski favorizován na zisk Zlatého míče i v loňské sezoně, musel se sklonit před Messim. Chuť si ale spravil při předávání cen The Best, které uděluje Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) za rok 2021 a o vítězi rozhodují trenéři a kapitáni národních týmů. Útočník Bayernu Mnichov toto ocenění vyhrál podruhé za sebou. Na druhém místě skončil Messi a na třetím Mohamed Salah.

A jak hlasoval právě Messi, který měl k Lewandowskému mnoho obdivných slov? Nevešel se mu ani do první trojky. Podle zveřejněného hlasování argentinský reprezentant určil za nejlepšího fotbalistu loňského roku jeho spoluhráče z PSG Neymara, jako druhého zvolil kamaráda z Paříže Kyliana Mbappého a třetí místo obsadil Karim Benzema z Realu Madrid. 

Související obsah

​Lewandowski při svém hlasování na Messiho nezapomněl, když jej umístil na druhé místo. Za vítěze zvolil evropského šampiona a vítěze Ligy mistrů Jorginha a na třetí místo dosadil Cristiana Ronalda. 

Podívejte se na Nastavený čas, kde jsme se v rámci TN LIVE věnovali právě předávání Zlatého míče.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události