Další sporty

Sběratelé, pozor! Do dražby jde legendární župan Muhammada Aliho

Sběratelé, pozor! Do dražby jde legendární župan Muhammada Aliho
Legendární župan Muhammada Aliho Zdroj: Profimedia

Patříte mezi vášnivé sběratele vzácných sportovních artefaktů, a ještě k tomu jste fanouškem legendárního boxera Muhammada Aliho? Je tu jedinečná možnost získat jeho legendární župan, který jde nyní do dražby. Vyvolávací cena je ale půl milionu dolarů (10,7 milionu korun).

17. ledna to bylo 80 let od narození jednoho z nejslavnějších boxerů historie. A to je také důvod, proč jde do aukce legendární župan trojnásobného mistra světa. Jde možná o ten vůbec nejslavnější župan na světě.

Jde o róbu, kterou měl Ali ve svém legendárním souboji se Sonnym Listonem v roce 1965. Tehdy vznikla legendární fotka, jak právě Ali stojí nad Listonem, jenž padá na zem. Bylo to tehdy vůbec poprvé, kdy bojoval pod jménem Muhammad Ali. Do té doby používal jméno Cassius Clay. Jenže toto jméno považoval za otrocké a po svém konvertování k islámu řekl, že jméno Clay už nikdy nepoužije.

Související obsah

​Pravost županu prokázala společnost Goldin Auctions a od příštího měsíce mohou zájemci přihazovat. Ali získal na olympijských hrách v Římě v roce 1960 zlatou medaili a následně začala jeho profesionální kariéra, ve které se stal trojnásobným mistrem světa. Ze 61 zápasů 56krát zvítězil a 37krát svého soupeře knokautoval.

Do aukce šly i věci fotbalisty Diega Maradony:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události