Noc českých brankářů v NHL. Vejmelka i Francouz hvězdami zápasů

Český brankář Karel Vejmelka patří v letošní sezóně NHL k největším překvapením a potvrzuje to každým dalším zápasem. Proti Devils inkasoval pouze jednou a poté domácí střelce trápil přes 50 minut. Jeho Arizona hlavně díky němu zvítězila v Prudential Center 4:1. Dařilo se i Francouzovi, který proti Anaheimu vychytal čisté konto.

New Jersey se dostalo do vedení proti Arizoně již v sedmé minutě utkání, kdy Karel Vejmelka inkasoval z hole Nica Hischiera v přesilové hře. Poté ale bývalý brankář Komety Brno zářil a nepustil za svá záda jediný kotouč.

Před polovinou utkání se začali prosazovat hosté, kteří na rozdíl od domácího New Jersey, byli efektivní a produktivní. Mackenzie Blackwood nakonec lovil ze své sítě čtyři puky ze 17 střel, to Karel Vejmelka zapsal skvělých 36 zákroků.

​V blízkosti New Jersey se hrálo i další utkání, Rangers hostili na domácím ledě Toronto a po první třetině prohrávali 1:3. Nakonec se ale zvedli a duel otočili do stavu 6:3 v jejich prospěch. V posledním duelu dne si Colorado poradilo s Anaheimem, na jeho ledě zvítězilo fotbalově 2:0 a český brankář Pavel Francouz si připsal čisté konto.

Výsledky NHL:

New Jersey Devils – Arizona Coyotes 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 7. Hischier (Bratt, Hughes) – 27. Mayo (Eriksson, Galchenyuk), 32. Crouse (Eriksson, Strälman), 35. Boyd (Keller, Chychrun), 49. Larsson (Crouse, Kessel)
Karel Vejmelka (ARI) – 36/37, 97,2% zákroků, odchytal 60:00, 1. hvězda utkání

New York Rangers – Toronto Maple Leafs 6:3 (1:3, 2:0, 3:0)
Branky:
13. Reaves (McKegg, Fox), 23. Reaves (Miller, Trouba), 38. Fox (Strome, Panarin), 51. Strome (Lindgren, Panarin), 56. Kreider (Trouba, Zibanejad), 58. A. Fox (Zibanejad) – 3. Michejev (Engvall), 4. Marner (Nylander, Tavares), 18. Bunting (Matthews, Marner)

Anaheim Ducks – Colorado Avalanche 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky:
39. Girard (Kadri, O'Connor), 59. Kadri (Compher, Toews)
Pavel Francouz (COL) – 34/34, 100% úspěšnost zákroků, odchytal 60:00, 1. hvězda utkání