Další sporty

Milionový pohlavek. Trenér Toma Bradyho platí za umravnění svého hráče

Milionový pohlavek. Trenér Toma Bradyho platí za umravnění svého hráče
Trenér Bruce Arians kouká na Toma Bradyho Zdroj: Profimedia

Když hráči svého trenéra neposlouchají, někdy je potřeba přistoupit k násilí. Alespoň tak to cítil trenér amerického fotbalu Bruce Arians, který v prvním utkání vyřazovací části NFL vlepil svému hráči pohlavek, aby se vyvaroval zbytečného trestu. Sám Arians nakonec dostal milionovou pokutu, které ovšem nelituje.

K incidentu došlo v utkání Tampy Bay Buccaneers s Philadelphií Eagles. Domácí po neúspěšném útoku pouze odkopávali míč, ale Jalen Reagor udělal při punt returnu obrovskou chybu a Buccaneers se dostali k velmi výhodné pozici na hřišti.

Tým, který táhne legendární quarterback Tom Brady, zalehnul míč a do hromady těl se chtěl připojit i domácí Andrew Adams a plánoval odtáhnout jednoho ze soupeřů. Za to by od rozhodčích přišel trest, a tak zasáhl právě trenér Arians.

Ke svému svěřenci se zezadu přiblížil a dlaní ho udeřil zezadu do helmy. Účel to splnilo, defenzivní hráč, jenž do Tampy přišel právě z Philadelphie, vycouval a Bucs mohli využít skvělé pozice na hřišti.

Související obsah

​Buccaneers po dominantním výkonu postoupili výsledkem 31:15 a v dalším kole si zahrají s Los Angeles Rams. Trenérovi ovšem za jeho neortodoxní výchovný pohlavek přišla ve středu tučná pokuta. Vedení NFL mu napařilo 50 tisíc dolarů (přes milion korun).

Vzhledem k tomu, že Arians pobírá 8 milionů dolarů ročně (170 milionů korun), tak ho pokuta zas tolik trápit nemusí, ostatně i on sám přiznal, že nelituje. "Ne, už jsem viděl dost hloupostí. Nemůžete vytahovat lidi z hromady. My jsme zrovna uhráli velkou hru a měli skvělou pozici na hřišti. On se snažil vytáhnout hráče z hromady, tak jsem ho chtěl odstrčit, aby nedostal trest," vysvětlil svůj prohřešek potrestaný trenér.

Související obsah

​Tampa Bay je obhájcem Super Bowlu z minulé sezony a výkon proti Eagles ukázal, že i letos jsou Buccaneers favority v play-off. Pokud se jim skutečně podaří obhájit vítězství celé NFL, Arians si snad ani nevzpomene, že dostal milionovou pokutu.

Loni Buccaneers vyhráli trofej Vince Lombardiho a Brady se s ní nebál házet z lodě na loď:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.