Fotbal

Barcelona přijde o hvězdného hráče. Dembélé bude do konce ledna prodán

Barcelona přijde o hvězdného hráče. Dembélé bude do konce ledna prodán
Ousmane Dembélé v dresu Barcelony | Zdroj: Profimedia.cz

Přetahovaná mezi katalánskou Barcelonou a francouzským rychlíkem Ousmanem Dembélém se zdá být u konce. Ředitel Barcelony pronesl, že hráč nechce být členem týmu, protože nepodepsal novou smlouvu. Hvězdný fotbalista by tak měl být do konce ledna prodán do jiného týmu.

Tak to jsou věci. Jeden z nejlepších hráčů fotbalové Barcelony, kterého ale dlouhodobě trápí zranění, odejde z týmu. Ředitel klubu Mateu Alemany pronesl, že 24letý rodák z francouzského Vernonu nechce být součástí týmu.

Dembélé tak bude prodán, a to velice brzy. "Řekli jsme Dembélému, že musí okamžitě odejít. Očekáváme, že bude prodán ještě před 31. lednem letošního roku," pronesl Alemany. Jeho aktuální hodnota je dle webu transfermarkt.de 30 miliónů eur (více jak 720 miliónů korun). 

Související obsah

"Je jasné, že Ousmane Dembélé nechce pokračovat v našem klubu. Odmítá být součástí našeho projektu," dodal Alemany. Letos naskočil pouze do 11 zápasů, ve kterých vstřelil jedinou branku, přidal také dvě asistence. 

Se zprávou přišel renomovaný fotbalový novinář Fabrizio Romano, který vše bere jako hotovou věc. Za menší cenu bude o francouzského rychlíka enormní zájem. Mluví se o zájmu Chelsea. Dembélé a Tuchel se znají ze společného působení v Borussii Dortmund. Velkým favoritem na zisk hráče má být Newcastle.

Důvodem rychlého prodeje je odmítnutí podepsání nové smlouvy na Camp Nou. V létě by se totiž rychlonohý křídelník stal volným hráčem a Barcelona by za něj nedostala žádnou finanční kompenzaci. Do Katalánska přitom přicházel jako megatalent za astronomických 140 miliónů eur (3,4 miliardy korun).

Barcelona v zimě zatím jen nakupovala, přišel například Torres z Manchesteru City:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události