Další sporty

Malíková se vrací po pěti letech do haly. Nevím, co si vezmu na sebe, směje se

Dlouhých pět let se česká atletka Barbora Malíková neúčastnila halových závodů. S tím je ale nyní konec a opět si pod střechou zazávodí. V pátek poběží závod na 600 metrů v barvách Virginia Tech University.

Halová závody Malíková v posledních letech vynechávala z několika důvodů. Na vině bylo buď zranění, odpočinek nebo příprava na olympijské hry. Nyní se ale vrací a vzpomíná na svá mládežnická léta, kdy zaběhla v závodě na 400 metrů čas 54,20 a stanovila tím nový dorostenecký rekord. Navíc to byla její premiéra v dospělé kategorii a dokonce si doběhla pro stříbro.

"Pamatuju si, jak jsem měla strach, aby mě holky neumačkaly. Nebo co vlastně budu říkat v rozhovorech, kterých jsem se tehdy strašně bála," smála se Malíková. Ta letos v lednu začala druhý semestr v USA, kde studuje průmyslový design.

Související obsah

"Před startem jsem měla strach, že mi nebude fungovat rituál se čtrnácti náramky. Nevěděla jsem ani, co mám mít na sobě. Takže jsem běžela v podprsence, přes kterou jsem měla bolerko. Až později jsem zjistila, že stačí bolerko, protože já pod tím toho moc nemám," dodala s úsměvem atletka z Oldřišova.

"Teď je situace úplně stejná, což je strašně vtipné. Akorát jsem v roce 2022 a na druhé straně zeměkoule. Zase se bojím, že mě holky u mantinelu umačkají, protože nevím, jak se běhá v hale v USA," přemýšlí mistryně světa do 17 let ze závodu na 400 metrů.

Související obsah

"Znovu se bojím rozhovoru, protože budou v angličtině. Zase nevím, co budu říkat. Kromě frází I am fine, a že to bylo good. A taky nevím, jestli si pod náš univerzitní dres vzít bolerko. Podprsenku už ne, to vím," glosuje trojnásobná mistryně české republiky na čtyřstovce.

A s jakým výkonem bude 20letá závodnice spokojená? "Je to po dlouhé době, ale šestistovku mám ráda. Budu spokojená s časem okolo 1:28. Osobák mám z venku 1:26,5, ale ten jsem neběžela z plného tréninku," dodala na závěr.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události