Další sporty

Malíková dál válí. Své univerzitě pomohla k vítězství v šampionátu

Malíková dál válí. Své univerzitě pomohla k vítězství v šampionátu
Barbora Malíková | Zdroj: hokiesports.com

Barboře Malíkové se za mořem daří parádně. V noci na neděli navíc pomohla univerzitě Virginia Tech k celkovému vítězství v letošním halovém šampionátu Atlantic Coast Conference (ACC). Na čtyřstovce doběhla druhá a k bodům pomohla i ve štafetě.

V závodě na 400 metrů doběhla Malíková druhá s časem 53,32 sekundy. "Přišlo mi to strašně vtipné, protože jsme se na čtvrtku v hale vůbec nepřipravovali. Prostě jsme netrénovali rychlost, protože se soustředíme na venkovní sezonu a byla by hloupost se teď trénovat do rychlosti vzhledem k tomu, že sezona bude dlouhá," prozradila Malíková.

"Běželo se mi dobře, akorát jsem cítila, že nemám rychlost. První kolečko jsem měla nejpomalejší ze všech, ale druhé kolečko jsem měla zase nejrychlejší ze všech. Po doběhnutí jsem se cítila tak, že bych ještě mohla běžet dalších 50 metrů, ale během závodu jsem prostě neuměla přidat na rychlosti," doplnila mladá 20letá česká atletka.

Související obsah

​Její čas 53,32 je jejím novým halovým osobním rekordem na čtyřstovce, a to i z důvodu, že v hale v posledních letech nezávodila. Nyní si ho vylepšila o necelou sekundu. "Trenér je spokojený, protože jsem pro tým získala body. A hlavně i z toho pohledu, že je to moje první halová sezona s tím, že jsem vlastně jen den před finále běžela první čtvrtku v hale. Takže musím být spokojená. Na první sezonu dobrý a příští rok lépe," popisovala rodačka z Oldřišova.

K důležitým bodům Malíková pomohla také ve štafetě. "V týmu jsem jedna ze dvou, která umí běžet čtvrtku, takže jsem musela nastoupit. Nedopadlo to už nijak dobře, protože byli všichni unavení a také běžely za nás i dvě holky, které normálně čtvrtku neběhají," objasnila svůj start ve štafetě.

Související obsah

"Svůj úsek jsem běžela přes 54, byla jsem už unavená, nebylo tam nic. A navíc to bylo poprvé, co jsem běžela dvě čtvrtky v jeden den naplno, takže zase nová zkušenost," dodala na závěr sympatická sportovkyně.

Takto Barbora Malíková okomentovala svůj návrat do haly:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události