Hokej

V Chicagu se chystá velký třesk. Odejde Kubalík do čistě českého útoku?

V Chicagu se chystá velký třesk. Odejde Kubalík do čistě českého útoku?
Zdroj: Profimedia

Skončí hokejista Dominik Kubalík v Chicagu? V zámoří se živě spekuluje, že ano. Blackhawks se totiž v NHL nedaří podle představ, a tak potřebují v týmu udělat nějaké změny. Mezi vážné zájemce patří Toronto Maple Leafs, za které už hrají Ondřej Kaše a David Kämpf. Vznikne tak v kanadském mužstvu útok složený jenom z českých hráčů?

Dominik Kubalík hraje nejprestižnější hokejovou soutěž světa už třetí sezonu. Ta letošní se ale pro něj nevyvíjí tak dobře jako ty předchozí, když ve 39 zápasech posbíral pouze 16 bodů za devět gólů a 7 asistencí. Podle představ se nedaří ani týmu, Chicago se totiž nachází až na 14. místě Západní konference.

Podle zámořského insidera Franka Seravalliho, který obvykle mívá velmi dobré informace, jsou jedinými nedotknutelnými hráči v Chicagu Patrick Kane, Jonathan Toews a Seth Jones. V případě jakéhokoli jiného hráče jsou Blackhawks ochotni naslouchat nabídkám jiných týmů. 

"Zastávám názor, že Chicago moc dobře ví, že potřebuje v týmu něco změnit do uzávěrky přestupů. Alex DeBrincat, Brandon Hagel a Dominik Kubalík jsou potenciálně dostupní," tvrdí Seravalli. 

Související obsah

​A kam by Kubalík mohl zamířit? V zámoří se hovoří o velkém zájmu Toronta, kde by se potkal s českými parťáky Ondřejem Kašem a Davidem Kämpfem, se kterými by teoreticky mohl vytvořit i český útok. Javorové listy navíc útočníka potřebují, a tak po jednom z dvojice Alex DeBrincat / Dominik Kubalík asi nakonec sáhnou. 

Ve prospěch českého hráče hraje fakt, že je oproti DeBrincatovi cenově dostupnější jak v přestupní částce, tak v případě výplatní pásky. Američan si totiž ročně vydělá 6,4 milionu dolarů (136 milionů korun), zatímco český hráč "pouze" 3,7 milionu dolarů (79 milionů korun). Ve prospěch DeBrincata sice hovoří větší produktivita, protože v letošní sezoně nasbíral dvojnásobný počet bodů, ale právě Kubalík by do finanční struktury Maple Leafs zapadl lépe.

Naposledy se Dominik Kubalík gólově prosadil proti Dallasu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události