Fotbal

Slavia dotáhla Sorův příchod. Do Baníku za něj jde jiný Nigerijec

Slavia dotáhla Sorův příchod. Do Baníku za něj jde jiný Nigerijec
Yira Sor v dresu Slavie Zdroj: SK Slavia Praha

Fotbalová Slavia v zimní přestávce nelení a snaží se vypilovat svůj tým nejen na hřišti, ale také v kancelářích. A to díky přestupům. Nejnovější posilou sešívaných se stal Yira Sor. Nigerijec do Edenu míří z Baníku, kam za něj na oplátku putuje Ubong Ekpai.

Slavia si rychlonohého křídelníka pojistila smlouvou až do roku 2026. Za něj do Ostravy poslala Ubonga Ekpaie, který v letošní sezoně naskočil do 12 ligových zápasů a dal jeden gól. Ekpai ovšem nepřestoupil, v Baníku je zatím pouze na hostování s opcí.

To 21letý Sor si za Baník zahrál 16 zápasů v sezoně a ke třem vstřeleným gólům přidal ještě pět asistencí. "Jsme přesvědčeni, že má obrovský potenciál a zároveň je vhodným typem hráče pro náš fotbal. Věříme, že tento transfer bude úspěšný," zhodnotil sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek pro klubový web.

"Víme, že to je typ křídelního hráče, který je nejrychlejší z rychlých. Je mimořádně rychlostně i běžecky vybavený, klasické křídlo. Navíc se umí orientovat ve zhuštěném prostoru, má body a dokáže se dostat z těžkých situací. Je v Evropě rok, bude s ním ještě samozřejmě práce, ale má velice zajímavý potenciál," vyzdvihl kvality svého nového hráče trenér Jindřich Trpišovský.

Související obsah

"Vždycky, když jsem hrál proti Slavii, tak jsem chtěl běhat 50 kilometrů za hodinu. Hrát v Edenu byl vždycky můj sen. Teď se mi splnil," neskrýval své nadšení mladý křídelník. Radost mu dělá i to, že ve Slavii bude působit spolu se svým krajanem Peterem Olayinkou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události