Parádní show Tomáše Plekance. České Budějovice srazil hattrickem

Tomáš Plekanec se raduje z gólu | Zdroj: Profimedia

Hokejisté Kladna si v pátek připsali nečekané a důležité vítězství, když ve svém exilu přehráli České Budějovice 5:3 hattrickem a asistencí se na tom podílel Tomáš Plekanec, který si tak v letošní sezoně připsal už 35 kanadských bodů.

Středočeský tým se tak zase o něco přiblížil konečnému umístění na patnáctém místě, které by mu zaručovalo baráž o extraligu. Vítězství nad Jihočechy se ale nerodilo vůbec snadno, protože České Budějovice se dostaly už v sedmé minutě do vedení 2:0 po gólech Karabáčka a Ondráčka.

Ještě do konce první třetiny ale dokázalo Kladno snížit zásluhou Adama Kubíka, když mu na gól přihrál právě Tomáš Plekanec. Na začátku druhé třetiny už bylo srovnáno, a tentokrát se trefil sám bývalý hráč Montrealu Canadiens, který má v NHL 1001 startů. Převzal si puk na modré čáře a zamířil si to přímo na brankáře, kterého prostřelil mezi betony.

​Na konci druhé části se Kladno dostalo dokonce do vedení díky gólu Martina Kadlece. Po necelých pěti minutách třetí třetiny sice bylo srovnáno, ale pak přišly další velké chvíle legendárního českého útočníka. V 56. minutě hrálo Kladno přesilovku, během které se ke střele z levého kruhu dostal Plekanec, který vymetl vzdálenější šibenici.

V závěru utkání už Motor riskoval hru bez brankáře, čehož dokázal využít opět Plekanec a poslal puk do prázdné branky. Kladno tak má nyní na poslední Zlín náskok jedenácti bodů. Na čtrnácté Karlovy Vary ale dvanáct bodů ztrácí.

Páteční výsledky hokejové Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 3:1

Branky a nahrávky: 23. P. Vrána (Marcinko, Martin Růžička), 47. Chmielewski (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 60. Marcinko – 6. Strapáč (Ondrušek, Škůrek)

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 5:4

Branky a nahrávky: 6. Dlapa, 33. O. Beránek, 36. Koblasa (Martin Rohan, Kohout), 44. Hladonik, 54. Hladonik (Vondráček, T. Mikúš) – 27. Blomstrand (Čerešňák, Bulíř), 41. Schleiss (Čerešňák), 47. F. Suchý (F. Přikryl, Bulíř), 48. Bulíř (Čerešňák, Mertl)

Rytíři Kladno - Motor České Budějovice 5:3

Branky a nahrávky: 13. A. Kubík (Plekanec, Baránek), 27. Plekanec, 38. M. Kadlec (M. Indrák, Ticháček), 56. Plekanec (Baránek, M. Indrák), 60. Plekanec – 6. Karabáček (M. Hanzl, Piskáček), 7. J. Ondráček (Valský, Šenkeřík), 45. Vondrka (Gulaš, Pech)

Plekancův spoluhráč a kladenský majitel Jágr přivedl před sezonou zámořské posily: