Hokej

Další problém pro extraligu. Do karantény míří hokejisté Sparty, Litvínova i Pardubic

Další problém pro extraligu. Do karantény míří hokejisté Sparty, Litvínova i Pardubic
Hokejisté Sparty jsou pátým týmem hokejové extraligy, který musí do karantény | Zdroj: Profimedia

Hygienická stanice poslala v úterý do karantény další tři týmy z nejvyšší české hokejové soutěže. Jedná se o pražskou Spartu, Litvínov a Pardubice. Tým z hlavního města a východočeské Dynamo tak musí odložit nadcházející dva zápasy, v případě Litvínova je to dokonce o jedno utkání více. Celkově tak karanténní opatření potkalo už sedm klubů extraligy. Problémy mají i týmy v první lize.

Zdravotní problémy Spartu sužovaly už při posledních zápasech proti Hradci Králové a Liberci, kdy hráče zasáhla rozsáhlá viróza a několik hokejistů nemohlo do utkání naskočit. Z toho důvodu se vedení klubu rozhodlo absolvovat v sobotu a v pondělí PCR testy, kdy napodruhé vyšly pozitivní výsledky. Kvůli tomu musí celý tým do karantény a dojde k odložení utkání proti Karlovým Varům a Zlínu.

"Je to pro nás samozřejmě komplikace, se kterou se ale musíme vypořádat. Jsme v permanentním kontaktu s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy, se kterou řešíme další postup. S Karlovými Vary a Zlínem budeme hledat náhradní termíny pro odehrání zápasů," uvedl pro webové stránky klubu sportovní ředitel Petr Ton. 

Související obsah

​Sparta tak byla už pátým klubem, který plošně zasáhla nemoc covid-19. Jako první to potkalo mistrovský Třinec, ke kterému se postupně přidaly týmy Českých Budějovic, Mladé Boleslavi a Zlína. 

Během úterý se k pražskému celku přidaly také Litvínov a Pardubice. Severočeši i Východočeši rovněž musí nastoupit do pětidenní karantény, kvůli které zmeškají několik duelů. Dynamo dva a Verva dokonce tři. Kluby o tom informoval na svých webových stránkách. Svěřenci trenéra Růžičky tak nebudou moci nastoupit do zápasů s Hradcem Králové, Olomoucí a Karlovými Vary. Pardubice odkládají utkání s Olomoucí a Třincem.

Problémy s covidem mají i týmy v první lize. Karanténní opatření museli zavést postupně ve Vsetíně, Ústí nad Labem, Sokolově, Třebíči, Přerově, Vrchlabí a Šumperku. K nim se v úterý přidaly Poruba a Jihlava. 

Kvůli koronavirové nákaze byl v letošní sezoně zrušen i tradiční Spengler Cup.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události