Tenis

Australian Open: Vondroušová nestačila na druhou hráčku světa a končí

Australian Open: Vondroušová nestačila na druhou hráčku světa a končí
Zdroj: profimedia.cz

Boje na Australian Open pokračují. Do dalšího kola čtyřhry žen postupuje olympijská dvojice a první dvojice turnaje Krejčíková–Siniaková. Naopak v singlu končí Markéta Vondroušová, která po slibném začátku nestačila na světovou dvojku Arynu Sabalenkovou.

Vondroušové se povedl začátek, těžila z chyb soupeřky a první set získala 6:4. Pak ale převzala otěže Sabalenková z Běloruska a česká tenistka nenašla odpověď na její tvrdou hru. Sabalenková další set vyhrála 6:3 a rozhodující sadu si vzala přesvědčivě 6:1, když vyhrála šest gamů v řadě.

V singlu tak z českých zástupců zbyla už jen Barbora Krejčíková. Tu v neděli čeká osmifinále rovněž s Běloruskou, tedy Viktorií Azarenkovou, která v Austrálii už dvakrát zvítězila.

Související obsah

A Krejčíkové se daří také v tandemu s Kateřinou Siniakovou. Zlaté medailistky z Tokia se v boji o osmifinále změřily s australsko-čínskou dvojicí Monique Adamczaková a Chan Sin-jun. Česky utkání zvládly ve dvou setech 6:3 a 6:3.

Druhá česká dvojice Bouzková–Hradecká se ale s turnajem rozloučila. Nestačila na Alionu Bolsovovou Zadoinovovou ze Španělska a Ulrikke Eikeriovou z Norska a prohrála ve dvou setech 6:7 a 3:6.

Lucie Hradecká si pak zpravila chuť ve smíšených dvojicích. S parťákem Gonzalem Escobarem porazili dvojici Sharmová–Smith ve dvou setech 6:3 a 6:4 a čeká je osmifinále.

Před třetím kolem Australian Open vypadl Tomáš Machač:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události