Bundesliga: Diaby dal hattrick, Dortmund díky vlastňáku dotáhl první Bayern

Dvacáté kolo německé fotbalové ligy přineslo další gólové žně. Tentokrát naděloval Leverkusen, který přejel tři příčky od spodu tabulky postavený Augsburg 5:1. Český kanonýr Patrik Schick vyšel tentokrát gólově naprázdno, zato jeho spoluhráč Moussa Diaby vystřihl hattrick. Dortmund pak po těsném výsledku 3:2 s konkurenčním Hoffenheimem dotáhl Bayern na čele tabulky, kde aktuálně ztrácí tři body.

Ve šlágru kola se utkal druhý tým ligy Borussia Dortmund a pátý Hoffenheim, který balancuje mezi pozicí pro Ligu mistrů a skupinovou fází Evropské ligy. Netrvalo dlouho a favorité udeřili. Hned několik hráčů se zapojilo do "ťukačky" na jeden dotek, až se míč dostal k Erlingu Haalandovi na malém vápnu, který se střelou neměl problém a změnil výsledek na 1:0.

Po inkasování se domácí probudili a diváci mohli sledovat atraktivní fotbal. Zasloužené vyrovnání přišlo až v nastavení prvního poločasu, kdy Bebou poslal do vápna načechraný balón a Andrej Kramarič nekompromisně zakončil.

Ve druhém poločase znovu tlačili domácí, ale byli to hráči Dortmundu, kteří využili první velkou šanci. Malen po kombinaci s Haalandem nabídl přihrávku do běhu Marcu Reusovi, který se dostal až před brankáře, kde akci úspěšně zakončil. Vedení se jim posléze pojistilo nešťastným vlastňákem, kdy si do brány sklepl centr David Raum. Pak znovu úřadovali domácí. Georginio Rutter si naběhl pro přihrávku, vyhnul se ofsajdové pasti a přesnou střelou snížil na 2:3.

Dortmund po troše štěstí a napínavém zápase srovnal krok s vedoucím Bayernem. Oba týmy mají nyní 46 bodů, avšak klub z Mnichova má zápas k dobru.

Na třetím místě tabulky zůstává Leverkusen. Spoluhráči kolem Patrika Schicka měli tentokrát lehké sousto až ze 16. příčky tabulky. A rozdíl mezi týmy byl značný. Leverkusen šel do vedení už v 9. minutě, kdy se z úhlu prosadil Bellarabi. O čtvrt hodiny později slavili domácí znovu, tentokrát Schickovu přihrávku sklepl z první Adli a našel nabíhajícího Diabyho. Ten se protáhl před gólmana a zakončil.

Hosté odpověděli po přestávce, kdy na chvíli snížil Arne Maier. Stav 2:1 však dlouho nevydržel. O dvě minuty později se už podruhé prosadil Moussa Diaby.

Uplynuly čtyři minuty a Diaby se trefil znovu. Hattrick završil po rychlém brejku, kdy mu na levé křídlo poslal míč Frimpong a pařížský rodák akci zakončil na 4:1. Na konečných 5:1 upravil v 81. minutě Alario.

Výsledky 20. kola Bundesligy:

Freiburg–Stuttgart 2:0 (1:0)
Branky: 37. Ito (Höfler) (vlastní gól), 72. Schade (Demirović).

Fürth–Mohuč 2:1 (1:0)
Branky: 12. Dudziak (Seguin), 66. Bell (vlastní gól) - 93. K. Onisiwo.

Hoffenheim–Dortmund 2:3 (1:1)
Branky: 45+1. Kramarić (Bebou), 77. Rutter (Dabbur) – 6. Haaland (Malen), 58. Reus (Malen), 66. Raum (vlastní gól).

Leverkusen–Augsburg 5:1 (2:0)
Branky: 9. Bellarabi (Bakker), 24. Diaby (A. Adli), 65. Diaby, 69. Diaby (Frimpong), 81. Alario (Andrich) – 62. Maier.

Mönchengladbach – Union Berlín 1:2 (1:1)
Branky: 40. Koné (J. Hofmann) – 18. M. Kruse (penalta), 84. M. Kruse (N. Giesselmann).

Bochum – Kolín n. Rýnem 2:2 (1:2)

Branky: 25. Holtmann (Locadia), 70. Asano (Polter) – 36. Hübers, 45. Modeste (Kainz)