Fantastický obrat Atlética v nastavení, Seville se boj o titul vzdálil

Fotbalisté Atlética předvedli strhující obrat, když po prvním poločase prohrávali s Valencií 0:2. Dvěma góly v nastavení druhé půle ale strhli vedení na svoji stranu. Naopak body ztratila Sevilla, která pouze remizovala s Celtou Vigo a první Real Madrid se jí opět vzdálil.

Atlético Madrid přivítalo v rámci 22. kola na své hřišti Valencii. Svěřencům trenéra Simeoneho sice patří čtvrtá příčka zajišťující Ligu mistrů, ale zezadu se na ně dotahuje hned několik týmů, a tak museli v sobotu naplno bodovat.

Během první půle si ale nedokázali vytvořit žádnou šanci, naopak dvakrát inkasovali. Ve 25. minutě otevřel skóre Musah, když se prosmýkl bez Vrsajlkem a Kokem a přesnou ranou na přední tyč překonal Oblaka. Druhou branku přidala Valencie na konci poločasu díky Hugo Durovi.

Do první vážnější šance se Atlético dostalo v 55. minutě. Suárez si naběhl za obranu soupeře, ale dostal se do až příliš ostrého úhlu a nastřelil jen Doménecha v brance hostí.

​V 64. minutě se už ale domácí konečně dočkali. Carrascův centr se dostal až ke Cunhovi, který prostřelil brankáře Valencie a vykřesal pro Atlético naději. To bylo ve druhém poločase jasně lepším týmem a hnalo se i za dalšími góly.

V 70. minutě se do vyložené šance dostal Suárez, když ho úplně volného ve vápně našel zpětnou přihrávkou Hermoso, ale uruguayský útočník trestuhodně přestřelil. Další velká příležitost přišla o deset minut později, ale Correa z úhlu jen těsně minul vzdálenější tyč.

​Zvrat v utkání si tak domácí schovali až nastavení druhého poločasu. Nejdříve Domenech neudržel v rukavicích centr Carrasca a z následné dorážky se prosadil Correa a ve třetí minutě nastavení přišel rozhodující úder. Svěřenci Diega Simeoneho předvedli velmi rychlou kombinační akci, na jejímž konci Cunha našel před prázdnou brankou Hermosa, který si těsně pohlídal ofsajdové postavení a rozjásal Estadio Wanda Metropolitano.

Sobotní výsledky 22. kola LaLigy:

Levante - Cádiz 0:2

Branky: 34. Negredo (Lozano), 75. Salvi (Alejo)

Villarreral - Mallorca 3:0

Branky: 12. Russo (vla.), 34. Trigueros (Pedraza), 87. Parejo (pen.)

Sevilla - Celta Vigo 2:2

Branky: 71. A. Gómez (J. M. Corona), 74. Ó. Torres – 37. Cervi, 39. Aspas (Méndez)

Atlético Madrid - Valencia 3:2

Branky: 64. Cunha (Carrasco), 90+1. Á. Correa, 90+3. Hermoso (Cunha) – 25. Musah (Guedes), 44. Duro (Lato)