MMA

Ranař Ngannou potvrdil roli šampiona UFC, Figueiredo vrátil porážku Morenovi

Ranař Ngannou potvrdil roli šampiona UFC, Figueiredo vrátil porážku Morenovi
Zdroj: profimedia.cz

"And still…" nesly se arénou slova Bruce Buffera, který oznamoval, že Francis Ngannou po pětikolovém boji jako první porazil zápasnickou senzaci Ciryla Ganea, a zůstává tak UFC šampionem těžké váhy. V hlavním předzápase večera získal zpět titul muší váhy Deiveson Figueiredo.

Na tento zápas fanoušci čekali dlouhé měsíce. Do té doby v bojových sportech neporažený Francouz Ciryl Gane, který MMA kariéru započal teprve před necelými čtyřmi roky, z pozice prozatímního šampiona a kurzového favorita vyzval Francise Ngannoua, vládnoucího nejdrtivějším úderem v UFC.

Ngannou překvapil skvělým rozložením sil. Nehnal se za ukončením a po úvodních dvou kolech, které šly za vyzyvatelem, začal nad soupeřem dominovat. Poprvé po čtyřech letech se podíval dál než do druhého kola. Před zápasem zlepšil schopnosti grapplingu, které nyní využil v boji na zemi i na pletivu, kde základními technikami držel soupeře pod kontrolou. V závěru pak odvrátil několik pokusů o submisi a dokonce si připsal i čtyři úspěšné takedowny (celkem jich za kariéru v UFC provedl pět).

Zdroj: profimedia.cz

Po pěti kolech jej bodoví rozhodčí jednomyslně a zaslouženě prohlásili za vítěze. V pozápasovém rozhovoru prozradil, že bojoval se zraněním. Tři týdny před zápasem si při tréninku přetrhl vazy v koleni. Co bude se šampionem dál, není jisté. Před zápasem několikrát promluvil o určitých neshodách s vedením UFC a netají se ani touhou otestovat své dovednosti v boxerském ringu, objevují se i zmínky o duelu s šampionem WBC Tysonem Furym.

Související obsah

Pořádné drama přinesl hlavní předzápas večera, ve kterém se už potřetí utkaly dvě největší jména muší váhy poslední doby. A zápas mezi miláčkem publika Brandonem Morenem a Deivesonem Figueiredem připomněl jejich první střetnutí z prosince 2020, které skončilo remízou. I tentokrát se oba zápasníci po 25 minut nezastavili a divákům připravili napínavou podívanou, kde rozhodoval každý úder. Nakonec rozhodčí přesvědčil Brazilec a po pěti kolech si poměrem 48–47, 48–47 a 49–46 vzal po šesti měsících zpět titul, o který přišel po knokautu v červnu minulého roku.

Zápas byl prohlášen za duel večera a není vyloučeno, že se ranaři v budoucnosti utkají i počtvrté.

Související obsah

Výsledky hlavní karty UFC 270:

Francis Ngannou (17–3) porazil Ciryla Ganea (10–1) na body

Deiveson Figueiredo (21–2–1) porazil Brandona Morena (19–6–2) na body

Michel Pereira (27–11–0, 2NC) porazil Andreho Fialha (14–4, 1NC) na body

Said Nurmagomedov (15–2) porazil Codyho Stamanna (19–5–1) via submise v 1. kole

Michael Morales (13–0) porazil Trevina Gilese (14–4) via KO/TKO v prvním kole

Připomeňte si jeden z největších zápasů v historii evropského MMA. Roberto Soldič na konci roku ukončil legendu Mameda Chalidova, a stal se tak dvojnásobným šampionem KSW:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události