Ve šlágru kola diváci gól neviděli, AS Řím rozhodl už v první půli

V nedělním programu Serie A bylo k vidění hodně gólů i červených karet. Fotbalisté AS Řím a Neapole svým soupeřům nastříleli čtyři branky, což jim stačilo na pohodlné vítězství. Hned tři týmy pak dohrávaly zápas v deseti. Večer byl k vidění ještě šlágr kola mezi AC Milán a Juventusem, ale diváci se v něm nedočkali gólů ani šancí.

Utkání mezi AC Milan a Juventusem bylo jednoznačně šlágrem kola. Úvod zápasu ale žádnou šanci nenabídl. Živo bylo pouze ve třetí minutě, kdy Calabrio upadl ve vápně po kontaktu se Sandrem, ale fanoušci a hráči AC Milán si penaltu žádali marně.

Do první velké šance se dostali domácí ve 20. minutě. Rossoneri předvedli rychlou kombinaci, na jejímž konci byl Leao, ale s jeho střelou si Szczesny poradil. Velká komplikace přišla pro AC Milán ve 28. minutě, kdy kvůli zranění musel střídat Zlatan Ibrahimovič, kterého nahradil Olivier Giroud.

Ve zbytku poločasu se už žádný z týmů k šanci nedostal, a tak se šlo do kabin bez branek. To mohl změnit v 51. hostující Morata, když v pokutovém území hlavičkoval úplně osamocen, ale míč netrefil vůbec ideálně a branku asi o dva metry minul.

​Posledních čtyřicet minut byla k vidění hra hlavně mezi vápny a žádný z týmů se nedostal ke střeleckým příležitostem, ze kterých by mohl ohrozit branku soupeře, a tak zápas skončil zaslouženou remízou 0:0.

Výhru AS Řím vedl Abraham

Fotbalisté Empoli nedokázali posledních pět zápasů v italské lize vyhrát. Že se jim to nepovede ani v domácím prostředí proti AS Řím, bylo jasné už po prvním poločase, kdy jim hosté nasázeli čtyři branky. První dvě vstřelil Tammy Abraham a ještě do přestávky se k němu přidali Zaniolo a Oliveira.

Kdo si myslel, že v otevřené střelnici budou svěřenci trenéra Mourinha pokračovat i ve druhé půli, byl ale na omylu. V 55. minutě se podařilo Empoli snížit zásluhou Pinamontiho a v 72. vykřesal naději na bodový zisk Bajrami. V závěru zápasu se už ale ani jeden z týmů do šance nedostal, a tak AS Řím vyhrálo 4:2.

​Ve 23. kole uspěla také Neapol, která porazila vysoko Salernitanu 4:1 a posunula se díky tomu na druhé místo. Večer ji ale může opět předstihnout AC Milán, pokud porazí Juventus.

Nedělní výsledky 23. kola Serie A

Cagliari - Fiorentina 1:1

Branky: 47. João Pedro – 75. Sottil (Maleh)

ČK: Odriozola (Fiorentina)

Neapol - Salernitana 4:1

Branky: 18. Juan Jesus (Elmas), 45+4. D. Mertens (pen.), 48. Rrahmani (D. Mertens), 53. L. Insigne (pen.) – 33. Bonazzoli (Kišrída)

ČK: Veseli (Salernitana)

Spezia - Sampdoria 1:0

Branky: 69. D. Verde (K. Agudelo)

ČK: Ekdal (Sampdoria)

Turín FC - Sassuolo 1:1

Branky: 16. A. Sanabria (Singo) – 89. Raspadori (D. Berardi)