Fotbal

Byl to náš nejlepší výkon v sezoně, řekl Guardiola po remíze s outsiderem

Byl to náš nejlepší výkon v sezoně, řekl Guardiola po remíze s outsiderem
Trenér Pep Guardiola v zápase se Southamptonem Zdroj: Profimedia

Manchester City v sobotu přišel o sérii 12 výher v řadě v Premier League. Pouze remizoval 1:1 na hřišti Southamptonu, kterému patří až 12. místo v tabulce. Přesto fotbalový trenér Pep Guardiola výkon svého týmu hodnotil více než pozitivně. Na první pohled se to může zdát jako sarkasmus, ale jeden z nejlepších trenérů světa svá slova následně vysvětlil.

Když Pep Guardiola přišel před novináře televize Sky Sports na tradiční pozápasový rozhovor, dostal obvyklou otázku, jak zápas hodnotí a co říká výkonu svého týmu. "Byl to mimořádný zápas. Předvedli jsme jeden z nejlepších výkonů v sezoně," šokoval přítomného novináře, který se ho zeptal: "Až tak dobrý?" Španělský trenér opáčil: "Zdaleka nejlepší."

O chvíli později se rozpovídal podrobněji. "Hráli jsme proti týmu, který mimořádně dobře brání, jeho hra je založena na protiútocích a je velmi dobře organizovaný," popisoval Guardiola. "Dnes jsme proti Southamptonu odehráli jeden z nejlepších zápasů, ale když se podíváte na výsledek, tak 1:1 není dobré," hodnotil. 

Související obsah

​"Ale pokud jde o samotný výkon, tak jsme hráli prostě skvěle. Předvedli jsme určitě lepší hru než třeba proti Arsenalu, kde jsme vyhráli. Někdy si to zasloužíš, jindy ne. I o tom je Premier League," srovnával Guardiola s duelem proti londýnskému rivalovi, který vyhrál gólem v nastavení druhého poločasu. 

Southamptonu v letošní sezoně patří až 12. místo, když ze 22 zápasů dokázal pouze pětkrát vyhrát. Přesto si od Guardioly vyslechl slova chvály. "Jsou opravdu dobrý tým, mají výbornou sestavu a dnes byli skvělí v mnoha věcech," vysekl zkušený trenér svému soupeři poklonu.

Touto remízou přišel Manchester City o sérii 12 výher v řadě, ale španělský trenér se tím nijak nenechá znepokojit. "Proč bychom měli ztrácet víru? Je normální, že ztrácíme body. Ve fotbale prohrajete mnoho a mnoho zápasů. Premier League je velmi obtížná. Teď budou lidé říkat, že závod o titul neskončil. A to je dobře. Závod neskončil před dvěma týdny a neskončí ani za tři týdny. Nyní se připravíme na další zápas proti Brentfordu."

Tento týden se v Anglii hrálo také semifinále Carabao Cupu, kde Liverpool postoupil přes Arsenal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události