Kladno si vyšláplo na Spartu, duel mezi Hradcem a Motorem rozsekly až nájezdy

Sparta ve 45. kole extraligy prohrála s Kladnem 3:2. Zdroj: Profimedia.cz

Ve 45. kole hokejové Tipsport extraligy se odehrálo pět zápasů, které nabídly zajímavé výsledky. Vedoucí celek soutěže z Třince sice prohrával s Boleslaví už o dvě branky, nakonec ale otočil skóre a vyhrál 7:3. Kladno si vyšláplo na Spartu a zvítězilo o jediný gól. Pardubice si s přehledem poradily s posledním Zlínem a Energie udolala Olomouc po prodloužení. Duel mezi Motorem a Hradcem dospěl až do nájezdů, po kterých se radovali Jihočeši. Vítězný nájezd zaznamenal Martin Hanzl.

Favorit z Třince proti Mladé Boleslavi nezažil dobrý začátek a Bruslaři šli už ve 3. minutě do vedení. David Šťastný při vlastní přesilovce vypálil z kruhu a povedenou ranou překonal Mazance. O chvíli později navíc Boleslavští navýšili těsný náskok, když Kousalovou střelu dotečoval do sítě Oscar Flynn. Třinec vzápětí čtyřmi trefami otočil gólový stav. Mezi střelce se zapsali Kovařčík, Kundrátek a dvakrát Nestrašil. Boleslav se zmohla ještě na jeden zásah, který zařídil Najman, pak už se trefovali jen Oceláři kteří nakonec zvítězili 7:3.

Karlovy Vary si v duelu dvou celků ze spodní části tabulky vedly už od začátku lépe. V 15. minutě se po skvělé kombinaci trefil Jakub Flek a Vary si hýčkaly těsný náskok. Zkraje prostřední periody navíc zvýraznil náskok Rachůnek, jenž si nabruslil až před Konráda a prostřelil ho pěkným bekhendem. Olomouc o necelé tři minuty umazala náskok Energie, do střelecké listiny se zapsal Jan Knotek. Stejný hráč v čase 24:27 přidal svou druhou trefu a zajistil kohoutům vyrovnání. Ve 34. minutě navíc Knotek završil hattrick i obrat ve skóre. Západočeši zásluhou Koblasy v závěrečné třetiny vyrovnali a duel dospěl do prodloužení. V něm byli šťastnější domácí, kteří po Flekově vítězném zásahu brali dva body.

Hradec proti Motoru otevřel skóre ve 13. minutě a byl to McCormack, kdo Východočechům zajistil vedení. Z něj se ale Hradečtí dlouho neradovali, v čase 13:14 totiž srovnal Václav Karabáček. Chvíli po startu prostřední periody navíc Motor obrátil skóre. Po dobré akci s Gulašem a Pechem přidal další trefu do své sbírky Lukáš Pech. Náskok Jihočechům vydržel do 53. minuty. Jank nahodil od modré a kotouč zapadl až za Hrachovinova záda. O vítězi nerozhodlo ani prodloužení, a tak přišly na řadu nájezdy. V nich si lépe vedli Budějovičtí a mohli nakonec oslavit triumf.

Kladno si vyšláplo na Spartu, kterou porazilo těsným rozdílem jedné branky. Za výhrou ale Rytíři nevykročili dobře. Na začátku 4. minuty rozjásal sparťanské fanoušky Daniel Voženílek. Kladno kontrovalo vzápětí, po střele z pravého kruhu oslavil gól Jacob Dotchin. Sparťany následně znovu přiblížil k triumfu Roman Horák po teči z mezikruží, Kladenští ale znovu našli odpověď. Adam Kubík chvíli před polovinou základní hrací doby dorovnal stav. V 51. minutě pak strhl výsledek na stranu hostů Ladislav Zikmund.

​Výhru zapsaly také Pardubice, které přestřílely poslední Zlín. Z první branky se Dynamo radovalo už po 67 vteřinách hry, poté těsný náskok ještě navýšilo. Obě trefy zařídil Anthony Camara. Třetí gól poté přidal Patri Poulíček v čase 36:00. Stejný hráč se ve 45. minutě prosadil znovu a Zlín měl zaděláno na debakl. Nakonec kosmeticky upravil skóre Antonín Honejsek, jenž zblízka překonal Frodla.

HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 7:3 (2:2, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Hrňa (Marcinko, Martin Růžička), 14. A. Nestrašil (Kundrátek), 25. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 28. Kundrátek (Chmielewski), 39. A. Nestrašil (Kundrátek, Daňo), 49. Hrňa (M. Doudera, Martin Růžička), 57. Martin Růžička (Daňo, P. Vrána) – 3. D. Šťastný (Ševc), 7. O. Flynn (P. Kousal), 41. O. Najman (P. Kousal, Pavel Pýcha)

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc  4:3p  (1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Flek (T. Rachůnek, Plutnar), 21. T. Rachůnek, 51. Koblasa (T. Mikúš, Vondráček), 64. Flek – 24. J. Knotek (Ondrušek, Nahodil), 25. J. Knotek (Nahodil, David Krejčí), 34. J. Knotek (TS)

Motor České Budějovice – Mountfield Hradec Králové 3:2sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Karabáček (M. Beránek, Štencel), 24. Pech (Vondrka, Gulaš), rozh. náj. M. Hanzl – 13. McCormack (Kevin Klíma, Ščerbak), 53. Jank (Smoleňák, Oksanen)

HC Sparta Praha – Rytíři Kladno 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
4. D. Voženílek (Tomov, Moravčík), 22. R. Horák (Matuškin) – 6. Dotchin (M. Indrák), 28. A. Kubík (Plekanec, Baránek), 51. Zikmund (Melka, M. Beran)

HC Dynamo Pardubice – PSG Berani Zlín 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Camara (R. Kousal), 32. Camara (Košťálek, R. Kousal), 36. Poulíček (O. Roman), 45. Poulíček (Blümel) – 51. Honejsek (Makarenko, Gazda)