MMA

Procházka bude vládnout polotěžké váze, hlásí UFC legenda. Rakič zatím mlčí

Procházka bude vládnout polotěžké váze, hlásí UFC legenda. Rakič zatím mlčí
Zápasník Jiří Procházka Zdroj: profimedia.cz

Český UFC zápasník Jiří Procházka se utká 7. května v titulovém zápase s brazilským šampionem Gloverem Teixeirou a bude mít šanci zabojovat jako první Čech o pás v nejprestižnější zápasnické organizaci. Jejich duel se už dočkal také prvních reakcí.

Titulový zápas o šampiona UFC v polotěžké váze by se měl uskutečnit v brazilském Riu de Janeiru, konkrétně v Jeunesse Areně. To, že by se tato událost měla konat v Brazílii, zkritizoval zápasník Bellatoru Dillon Danis. "Tohle prodá tak 20 000 PPV," rýpnul si bojovník na instagramovém profilu ESPN s tím, že o takový duel mezi fanoušky zrovna zájem nebude a v počtu tzv. "pay per view" to díru do světa neudělá. Kontroverzního bijce pak ale následně zkritizovali fanoušci a připomenuli mu, že on sám za svou kariéru neudělal ani zmíněných 20 tisíc, a navíc už dva roky nezápasil.

To naopak bývalý šampion UFC Michael Bisping přišel s odvážnou predikcí. Podle jeho názoru bude Jiří Procházka za rok v tuhle dobu vládcem polotěžké váhy v UFC. "Myslím si, že v postoji je tento muž mocný, neortodoxní a v mnoha ohledech tak trochu blázen. Jeho nepředvídatelnost je pak také podle mě klíčem k úspěchu. Myslím si, že příští rok bude Procházka vládnout 205 librám (polotěžké váze)," prohlásil člen Síně slávy UFC pro BT Sport.

Související obsah

Naopak s reakcí na titulový zápas Teixeira vs. Procházka zatím otálí zápasník Aleksandar Rakič, jenž v minulosti českého fightera provokoval přes sociální sítě a toužil se s ním utkat. Nyní má však 29letý Rakušan před sebou jinou metu. 26. března se na UFC Fight Night 205 utká s Polákem Janem Blachowiczem, který přišel o pás šampiona polotěžké váhy právě s Teixeirou. "Byl by to perfektní příběh, kdyby se mi povedlo porazit Rakiče a poté bych hned šel o titul, ale uvidíme, jak to vlastně bude. V mé MMA kariéře mám výhry i prohry. Když prohraji, tak se vždy vrátím silnější. Nyní to bude podobné, mám v sobě úplně stejný pocit," hlásí mezitím nabuzený Blachowicz, jenž bude chtít svůj titul co nejdříve zpět.

Související obsah

​Nicméně v případě, že by Rakič v tomto duelu uspěl a Procházka následně zvítězil v květnovém zápase proti Teixeirovi, dá se očekávat, že by další souboj byl právě mezi nimi, a to navíc o titul. To je však zatím daleká budoucnost.

Český zápasník Jiří Procházka zabojuje o titul šampiona UFC:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.