Fotbal

Trable reprezentační jedničky? Vaclík se měl během tréninku zranit

Trable reprezentační jedničky? Vaclík se měl během tréninku zranit
Reprezentační brankář Tomáš Vaclík v dresu Olympiakosu Zdroj: Profimedia.cz

Reprezentační brankář Tomáš Vaclík v řeckém Olympiakosu prožívá opravdu skvělé období své kariéry. Jeho tým vládne lize, a to výrazně i díky jeho výkonům v brance. V posledních dvou duelech ale bývalý brankář Žižkova či Sparty chyběl, při tréninku se měl zranit. Zatím ovšem není známo, jak vážné zranění je.

Tomáš Vaclík inkasoval branku naposledy 9. prosince v rámci základních skupin Evropské ligy na hřišti belgických Antverp. Od té doby naskočil do pěti zápasů ze šesti a ve všech udržel čisté konto. Poslední dva duely se ale řecký gigant musel obejít bez české reprezentační jedničky. 

Podle řeckých zdrojů se měl Tomáš Vaclík v tréninku střetnout v souboji s Kostasem Manolasem. Bývalý brankář španělské Sevilly a hrdina národního týmu na posledním evropském šampionátu má mít problémy s hlavou.

Trenér Pedro Martins dal Vaclíkovi údajně volno, a ten má tak odpočívat ve svém domě. To potvrdilo i pondělní video, ve kterém se gólman Olympiakosu podivoval nad tím, že v Řecku padá sníh. Situaci doprovodil slovy: "To se mi musí zdát!"

Související obsah

Jiné řecké servery zajímající se především o dění v Olympiakosu uvádějí, že Manolas a Vaclík byli testováni. Nejspíše na důsledky jejich srážky. Zkušený obránce ale již v neděli nastoupil proti Giannině. Vaclík chyběl, ale i tak Olympiakos zvítězil 2:0 a vládne řecké Superlize. 

Tomáš Vaclík přestoupil do Řecka v létě 2021:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události