Fotbal

Fotbalisté Komor nastoupili s obráncem v bráně, přesto málem slavili postup

Fotbalisté Komor nastoupili s obráncem v bráně, přesto málem slavili postup
Obránce Chaker Alhadhur nastoupil za Komory jako brankář Zdroj: profimedia.cz

Fotbalisty Komor provázela na Africkém poháru národů pořádná smůla. Poté, co senzačně postoupili ze skupiny, museli řešit velký problém. Před osmifinálovou bitvou s Kamerunem přišli o všechny tři brankáře. Ali Ahamada a Moyadh Ousseini totiž byli pozitivně testováni na covid-19, to Salim Ben Boina se pak zase zranil. V pondělí ráno přesto vysvitla naděje. Ahamadův test byl totiž negativní. Ani tak však nesměl nastoupit. Komory tak nakonec osmifinálový duel prohrály 1:2.

Nejdřív zaznamenali historický postup na africký šampionát, poté dokonce překvapivě postoupili ze skupiny. Pro fotbalisty Komor tím ale veškeré šťastné chvíle skončily. 

Díky vítězství nad Ghanou v závěrečné bitvě skupiny si sice zajistili postup do osmifinále, brankář Ben Boina se ale zranil a nemohl proti Kamerunu nastoupit. Další dva gólmani navíc byli pozitivně testovaní na covid-19, a tak realizační tým řešil, koho mezi tři tyče postaví. 

Související obsah

​I když nakonec zvolili hráče z pole, jenž se při tréninku jevil v bráně nejlépe, v den osmifinálového zápasu vysvitla špetka naděje. Pozitivně testovaný gólman Ahamada totiž podstoupil další test, který byl tentokrát negativní. Radost Komor ale byla předčasná. 

Ani přes dobrý výsledek testu nesměl brankář nastoupit. Tiskový mluvčí Konfederace afrického fotbalu podle BBC uvedl, že třicetiletý fotbalista nesplnil zadané protokoly, jež jsou nutné pro to, aby mohl hrát. Pravidla totiž říkají, že hráči musí být po pozitivním testu pět dní v izolaci, než podstoupí další PCR test. Ahamada však měl pozitivní test už v sobotu. 

Fotbalisté Komor tak do utkání proti Kamerunu nastoupili s obráncem Chakerem Alhadhurem na pozici brankáře. 30letý fotbalista Ajaccia si navíc vedl skvěle a dlouho držel naděje Komor na dobrý výsledek, a to i přesto, že tým hrál od 7. minuty bez vyloučeného kapitána Abdoua.

Nicméně Kamerun se nakonec dvakrát prosadil a šel si za postupem. Nicméně v závěru statečně hrající Komory zápas ještě zdramatizovaly, když se parádní trefou předvedl M'Changama. Nicméně Kamerun si nakonec udržel vedení 2:1 a postoupil do čtvrtfinále Afrického poháru národů, Komory na turnaji končí.

Komory sice neměly v bráně "pravého" brankáře, ani ten ale nemusí být vždy terno. Ví to třeba hráči Rennes:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události