Tenis

Krejčíkovou zastavily zdravotní trable: Nechci se vymlouvat, je to neuctivé

Krejčíkovou zastavily zdravotní trable: Nechci se vymlouvat, je to neuctivé
Tenistku Barboru Krejčíkovou sužovaly ve čtvrtfinále Australian Open zdravotní problémy. Zdroj: Profimedia

Na Australian Open doposud působila jako nezastavitelná mašina, ve čtvrtfinále však české tenistce Barboře Krejčíkové došel dech a po prohře s Madison Keysovou z turnaje vypadla. Už v průběhu ztracené bitvy ale bylo vidět, že vítězka loňského French Open není ve své kůži. Šestadvacetiletá hráčka obtíže potvrdila i na pozápasové tiskové konferenci, nechtěla však přiznat, co konkrétně ji trápí. Trenér Aleš Kartus jí dokonce radil, aby duel skrečovala. Češka však podle svých slov nehodlala utéct bez boje.

Před čtvrtfinále ji pasovali na velkou favoritku zápasu i celého Australian Open, Barboře Krejčíkové ale nakonec zbyly jen oči pro pláč. S Madison Keysovou prohrála 3:6 a 2:6 a s Melbourne se loučí.

Utkání přitom málem ani nedohrála. Kvůli nespecifikovaným problémům jí její trenér Aleš Kartus radil, aby zápas vzdala. "Trenér mi jasně řekl, že mám skrečovat, že vůbec nemám pokračovat. Ale já nejsem ten typ, který by chtěl skrečovat. Je to čtvrtfinále grandslamu, nikdo nechce skrečovat. Každý se do konce snaží a doufá, že se něco stane a situace se zlepší. Dokud nepadne poslední míč, pořád je šance zápas otočit," řekla Krejčíková pro tenisovysvet.cz.

O svých zdravotních potížích ale dál nechtěla mluvit. "Něco mě trápilo a já jsem se necítila dobře. Nechci o tom mluvit, protože Madison si vítězství zaslouží," přiznala česká tenistka.

Související obsah

​A prozradila i důvod, proč se rozhodla mlčet. "Já bych vám ho řekla, ale vůči soupeřce mi přijde neuctivé, abych se na něco vymlouvala a hledala důvod, proč to nešlo. Nechci, aby to vyznělo, že se vymlouvám. Byly to prostě nějaké problémy plus teplo... Snažila jsem se poskládat míče dohromady, abych získala gemy, ale ve výsledku to šlo jen chvilku," pověděla šestadvacetiletá rodačka z Brna, která tak předvedla vůči soupeřce i velmi hezké sportovní gesto.

Zároveň popřela, že by ji ve čtvrtfinále zastavila nákaza covidem-19. "Nemám žádné příznaky, takže si myslím, že covid to není." Na závěr uklidnila fanoušky, kteří se těší na další zápas čtyřhry, který Krejčíkovou čeká po boku Kateřiny Siniakové. "Věřím, že už budu v pohodě. Dám se do kupy, budu se snažit co nejvíc odpočívat," uzavřela.

Barbora Krejčíková prohrála ve čtvrtfinále Australian Open s Madison Keysovou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události