Tenis

Boj o světový trůn se odkládá. Krejčíková ve čtvrtfinále Australian Open vyhořela

Pokud by Barbora Krejčíková postoupila do semifinále Australian Open, měla by jistotu, že se stane nejhůře světovou dvojkou a naděje byly i na post nejvyšší. Na to si ale musí česká hráčka zatím nechat zajít chuť. Ve čtvrtfinále nestačila jednoznačně na Madison Keysovou, se kterou prohrála 3:6 a 2:6. Naopak Lucie Hradecká si v mixu zahraje o finále. Postup slaví po dlouhé bitvě i Rafael Nadal.

Do zápasu o semifinále začala podávat Američanka a byla to právě ona, která se probojovala jako první k brejkbolům. Oba dva ale dokázala Krejčíková odvrátit a pak přišly její šance. Za stavu 1:1 a 2:2 měla dohromady šest možností jak vzít servis soupeřce, aby se dostala do důležitého vedení, ale ani jednou nezahrála dostatečně důrazně.

Za stavu 2:3 z pohledu Krejčíkové se české tenistce tolik nedařilo na podání a musela odvracet hned několik brejkbolů. Pár z nich odstranila dobrým servisem nebo aktivní hrou, ale na ten pátý už nestačila, když se nechala až moc zatlačit do obrany a na závěr vyhodila míček do autu. Následnou hru už Keysová na podání zvládla bez problémů a dostala se do vedení 5:2.

​Po této hře se rodačka z Ivančic nechala ošetřovat. Přece jen měla za sebou náročný program ve dvouhře a čtyřhře a byl jí změřen i tlak. Po chvíli se ale na kurt vrátila a snížila na 3:5. Šance v prvním setu tak stále žily. Ne ale příliš dlouho. Keysová oproti začátku utkání výrazně zlepšila podání, a tak nedala Krejčíkové žádnou šanci. První sada tak putovala na stranu Američanky. 

Ztráta prvního setu českou tenistku pořádně psychicky nahlodala a začátek do toho druhého jí vůbec nevyšel. V prvním gamu sice otočila nepříznivý stav 0:30, ale nakonec hru na podání ztratila, čímž ještě více posílila sebevědomí Američanky, která se dostala o chvíli později do vedení 3:0 se dvěma brejky v kapse. 

Související obsah

​Pak se ale Krejčíkové konečně podařilo prolomit podání soupeřky a díky následné úspěšné hře na servise snížila na rozdíl jednoho gamu. I tak ale byla Keysová stále o jeden brejk vepředu, čehož dokázala využít a o chvíli později šla do vedení už 5:2. Byla tak pouhý jeden gam od postupu do semifinále Australian Open. 26letá tenistka nepřipustila žádné drama a tuto hru si pohodlně pohlídala.

Semifinále ženské dvouhry na Australian Open tak bude bez české účasti. Stále je ale ještě Krejčíková ve hře v deblu, kde ji čeká čtvrtfinále po boku své obvyklé parťačky Kateřiny Siniakové. Soupeřkami jim bude americko-australský pár Dolehideová - Sandersová.​

V mixu se Lucie Hradecká společně se svým parťákem Escobarem dostali už do semifinále. Za 94 minut na kurtu vyřídili Japonku Ninomijovou a Pákistánce Qureshiho 2:0 na sety, oba navíc skončily výsledkem 7:5.

Související obsah

Šanci na rekordní 21. grandslam má stále Rafael Nadal. Ten ve čtvrtfinále s Kanaďanem Shapovalovem vyhrál první dva sety, ale další dva ztratil a musela rozhodnout až pátá sada. V té 6:3 vyhrál Španěl a po více než čtyřhodinové bitvě ho dělí jen dvě výhry od rekordu. Shapovalova zdolal konečným výsledkem 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3.

Výsledky českých tenistů na Australian Open:

Čtvrtfinále žen:

Barbora Krejčíková - Madison Keysová 3:6, 2:6

Čtvrtfinále smíšené čtyřhry:

Hradecká/Escobar - Ninomijaová/Qureshi 7:5, 7:5

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události