Tenis

Austrálie otočila. Fanoušci již mohou podporovat čínskou tenistku

Austrálie otočila. Fanoušci již mohou podporovat čínskou tenistku
Fanoušci podporující Pcheng Šuaj Zdroj: Profimedia.cz

Australský tenisový svaz si po velké kritice rozmyslel nařízení o zákazu nošení triček na podporu čínské tenistky Pcheng Šuaj. Nově budou moci fanoušci triko nosit po celý zbytek turnaje a již je nebude otravovat pořadatelská služba či policie.

Organizace Tennis Australia zakazovala podporovat čínskou tenistku Pcheng Šuaj, u níž se neví, zda je v pořádku. V listopadu totiž oznámila, že byla znásilněna představitelem čínské vlády, následně zmizela a stále panují obavy z toho, zda je zkušená hráčka v pořádku. Na veřejnosti se sice ukázala, ovšem zda nebyla pod dohledem, není jasné.

Do pořadatelů se opřela i česká legenda Martina Navrátilová, francouzský tenista Mahut i velká část společnosti. Na internet se dostalo video, kde dívce s tričkem "Kde je Pcheng Šuaj," bylo nařízeno vyměnit si horní část oblečení. Nyní se nic takového již nebude opakovat.

Craig Tiley, šéf australského svazu, celou situaci vysvětlil. "Pokud lidé nepřicházejí jako dav protestujících, tak je to v pořádku," pronesl. "Situace se špatně přeložila do světa od lidí, kteří tu nejsou a neznají úplný pohled," dodal Tiley.

Související obsah

​Na známé aukční stránce GoFundMe byla dokonce vytvořena výzva, kde lidé přispívali na výrobu triček na podporu čínské tenistky. Přispělo více jak tři stovky lidí, jeden anonym dokonce poslal 2 500 australských dolarů (téměř 40 000 korun). 

"Moje myšlenka je docela jednoduchá. Co kdybychom vytvořili velké potíže tím, že vytiskneme tisíc těchto triček a rozdali je zdarma divákům vstupujícím na ženské finále?" stojí v popisu akce od jejího zakladatele.

Finále se bohužel nezúčastní Barbora Krejčíková, která vypadla ve čtvrtfinále s Američankou Keysovou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události