Hokej

Salák ve Spartě definitivně končí. Klub hledá gólmana v zahraničí

Salák ve Spartě definitivně končí. Klub hledá gólmana v zahraničí
Hokejový brankář Alexander Salák v dresu Sparty. Zdroj: Profimedia.cz

Angažmá Alexandera Saláka v pražské Spartě je definitivně u konce. Klub s ním v úterý rozvázal smlouvu, o což požádal samotný 35letý brankář. Vedení se aktuálně poohlíží po novém gólmanovi v zahraničí.

"Žádný hráč není víc než klub. S Alexanderem Salákem jsme počítali do bojů play-off. V nedávném období jsme ale usoudili, že bude lepší, když v našem klubu dál pokračovat nebude," řekl klubovému webu sportovní ředitel Petr Ton.

Aktuální gólmanskou jedničkou tak je Matěj Machovský a vedení se poohlíží po náhradě za Saláka. "Rozhlížíme se zejména po zahraničním trhu. Jednání jsou na dobré cestě. Jasno bychom chtěli mít nejpozději do konce týdne," doplnil Ton. A posily by mohly přijít i do ostatních řad.

Související obsah

​O konci Alexandera Saláka se začalo mluvit před týdnem, kdy se objevily spekulace, že by měl odejít do švédského Djurgårdenu, protože údajně porušil smlouvu. Následně se objevily zprávy, že si Salák měl na konci loňského roku užívat v pánském klubu, kde ho vyhmátla jeho manželka Míša. Kam zamíří, to zatím není jasné.

Salák do Sparty přišel v loňské sezoně z lotyšské Rigy, která působí v KHL. Za Pražany od té doby odchytal 34 zápasů v základní části a dalších šest v play-off.

Salák si měl se Spartou zahrát v zimě Spengler Cup, ten se ale nakonec vůbec nekonal:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události